Starosta nagrodził najzdolniejszych uczniów

Starosta nagrodził najzdolniejszych uczniów

W Teatrze Starym we wtorkowe popołudnie 24 października 2023 r. wzruszeniom nie było końca. Wprawdzie gale wręczenia Nagród i Stypendiów Starosty Bolesławieckiego odbywają się od lat, ale uroczysty moment wyróżnienia wybitnych uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu bolesławieckiego ma w sobie czar rodzinnego święta, ponieważ gratulacje odbierają wraz z dziećmi również rodzice – bezsprzecznie współautorzy tego sukcesu.

W tym roku przyznano 64 stypendia za wybitne wyniki w nauce, 29 nagród za osiągnięcia sportowe, naukowe i artystyczne oraz 24 nagrody dla najlepszych absolwentów. Tradycją tej uroczystości jest fakt, że jedna ze szkół powiatowych współorganizuje galę. Tym razem był to Zespół Szkół Mechanicznych wspierany przez Liceum Zakonu Pijarów oraz Młodzieżowy Dom Kultury. Motywem przewodnim gali była pasja, która z pewnością jest bliska wszystkim beneficjentom tej uroczystości, ale też zdolnym i ciekawym uczniom Zespołu Szkół Mechanicznych w Bolesławcu. Dzięki temu mogliśmy zobaczyć ich odmienną odsłonę – muzyków, grafików, fotografów kosmosu, wreszcie filmowców i kabareciarzy, którzy kreatywnie wykorzystują swój czas, talent i szukają swojego miejsca w świecie. Kolejny raz wręczenie nagród i stypendiów Starosty Bolesławieckiego dostało oprawę wyjątkowego, artystycznego przedsięwzięcia. Prestiżowa oprawa miała również swoją kontynuację w samych statuetkach, które otrzymują nagrodzeni. Od wielu lat jest to specjalnie dedykowana forma autorstwa Mateusza Grobelnego. Natomiast absolwenci otrzymali personalizowane złote pióra z grawerem i dedykacją Starosty Bolesławieckiego Tomasza Gabrysiaka. Warto podkreślić, że aspirowanie do udziału w powiatowym programie stypendialnym stało się ambicją nie tylko szkół z terenu powiatu, ale również osobistym dążeniem poszczególnych uczniów do większego rozwoju i czerpania z tego pozytywnych korzyści. Ten motywacyjny, inspirujący element ma ostatecznie niebagatelne znaczenie w ogólnej klasyfikacji oraz kondycji placówek oświatowych, co podkreślał na wtorkowej gali Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk, chwaląc nasze szkoły, jako te najlepsze na Dolnym Śląsku od lat.

64 stypendia Starosty Bolesławieckiego za wybitne wyniki w nauce:

– I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego w Bolesławcu – 17 uczniów
– II Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka w Bolesławcu – 2 uczniów
– Zespół Szkół Elektronicznych im. Ignacego Domeyki w Bolesławcu – 26 uczniów
– Zespół Szkół Budowlanych w Bolesławcu – 5 uczniów
– Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. majora Henryka Sucharskiego w Bolesławcu – 11 uczniów
– IV Publiczne Liceum Ogólnokształcące Zakonu Pijarów im. ks. Stanisława Konarskiego w Bolesławcu – 1 uczeń
– Zespół Szkół Handlowych i Usługowych im. Jana Kochanowskiego w Bolesławcu – 1 uczeń
– Zespół Szkół Mechanicznych im. Ludwika Waryńskiego w Bolesławcu – 1 uczeń

29 nagród Starosty Bolesławieckiego za osiągnięcia sportowe, naukowe i artystyczne:

– I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego w Bolesławcu – 6 uczniów
– II Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka w Bolesławcu – 4 uczniów
– Zespół Szkół Elektronicznych im. Ignacego Domeyki w Bolesławcu – 3 uczniów
– Zespół Szkół Handlowych i Usługowych im. Jana Kochanowskiego w Bolesławcu – 8 uczniów – Zespół Szkół Budowlanych w Bolesławcu – 1 uczeń
– Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. majora Henryka Sucharskiego w Bolesławcu – 3 uczniów
– Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych – 4 uczniów

Nagrodzono również 24 absolwentów szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu bolesławieckiego. Podczas uroczystości zostały uhonorowane osoby związane z powiatowym sportem z okazji 70-lecia Szkolnego Związku Sportowego na Dolnym Śląsku. Gratulacje z rąk Dolnośląskiego Kuratora Oświaty „za wieloletnią pracę i nieprzeciętne zaangażowanie na rzecz lokalnego sportu w Powiecie Bolesławieckim oraz popularyzacji aktywności fizycznej, wsparcia najmłodszych w ich rozwoju i dążeniu do ambitnych, sportowych celów.” odebrali :
Stanisław Zapiór, Małgorzata Markowska, Dariusz Marek, Tomasz Markowski, Ryszard Posacki, Marcin Zapiór, Tomasz Medyński, Adrian Bernacki, Janusz Baranowski oraz Starosta Bolesławiecki Tomasz Gabrysiak.
„Sukces to nie przypadek. To ciężka praca, wytrwałość, nauka, analiza, poświęcenie i przede wszystkim miłość do tego, co robisz” Pele.

(info: Powiat Bolesławiecki)