Zatrzymano Gruzinów którzy jechali na "włam"

Zatrzymano Gruzinów którzy jechali na "włam"

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Legnicy zatrzymali dwóch Gruzinów z podrobionymi dokumentami oraz przedmiotami umożliwiającymi kradzieże pojazdów.
W piątek 11 września funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Legnicy wytypowali do kontroli samochód osobowy na litewskich numerach rejestracyjnych. Autem podróżowało dwóch obywateli Gruzji w wieku 45 lat. W trakcie kontroli ich paszportów funkcjonariusze zauważyli, że wewnątrz auta znajdują się jeszcze inne dokumenty - łotewski dokument dla bezpaństwowca, który miał wymienioną stronę z danymi personalnymi oraz podrobione na wzór oryginalnych rumuński dowód osobisty oraz gruzińskie i łotewskie prawo jazdy.

Cudzoziemcy tłumaczyli funkcjonariuszom, iż dokumenty te nie są ich własnością. Mieli zawieźć je do Estonii na prośbę nieznanego im mężczyzny. Dodatkowo funkcjonariusze SG pod siedzeniami kontrolowanego auta ujawnili 4 nadajniki GPS oraz elektroniczny klucz uniwersalny. Przedmioty te pomocne są w kradzieży pojazdów.

Cudzoziemcy zostali zatrzymani. Natomiast w sprawie posiadania przez nich podrobionych dokumentów oraz przedmiotów mogących służyć w popełnieniu przestępstwa wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze, które nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Legnicy.
(info: Straż Graniczna)