Paliwowi przestępcy za kratkami

Paliwowi przestępcy za kratkami

Policjanci kryminalni z bolesławieckiej jednostki w dniu dzisiejszym zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa dwóch sprawców kradzieży oleju napędowego z pojazdu ciężarowego. Mężczyźni w wieku 26 i 31 lat to mieszkańcy gminy Warta Bolesławiecka. Przyjechali na miejsce czynu swoimi samochodami i wlewali do nich skradzione paliwo. W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze udowodnili jednemu z nich, że jest sprawcą nie tylko tego jednego przestępstwa. Grozi im kara pozbawiania wolności nawet do lat 10.

Dzisiejsza noc na długo utkwi w pamięci dwóm mężczyznom, mieszkańcom gminy Warta Bolesławiecka, którzy wyłamali korek wlewu paliwa w zaparkowanym pojeździe ciężarowym, a następnie używając gumowego węża pompowali ze zbiornika paliwo. Skradziony olej od razu na miejscu wlewali do swoich samochodów. Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu zatrzymali ich na terenie gminy Gromadka na gorącym uczynku.

 

Kryminalni ujawnili na miejscu również przedmioty służące do popełniania przestępstwa między innymi kanistry. Do momentu zatrzymania udało im się ukraść ponad 120 litrów paliwa. Warto dodać, że w cysternie w chwili postoju znajdowało się około 550 l. Wartość poniesionych przez właściciela strat oszacowano na kwotę około 3 tys. złotych.

Śledczy za dzisiejszy czyn przedstawili mężczyznom zarzuty kradzieży z włamaniem. Ponadto okazało się, że 26-latek ma na swoim koncie ponad 5 zdarzeń o podobnym charakterze. Do wszystkich przyznał się i również usłyszał za nie zarzuty.

Kodeks karny za opisane przestępstwo przewiduje karę do 10 lat pozbawiania wolności.
(info: sierż. szt. Marta Kubiak/KPP w Bolesławcu)