Bellissimo Barocco czyli piękny barok.

Bellissimo Barocco czyli piękny barok.

W sobotę 19 października o godz. 19.00 w Centrum Kultury i Sztuki MUZA w Nowogrodźcu odbędzie się Koncert Kameralny. Będzie to wyjątkowy koncert w wykonaniu zgorzeleckich muzyków: Anny Krupy (skrzypce), Karoliny Najechalskiej (skrzypce) oraz Joanny Lewickiej (akordeon) i Michała Błaszczyka (fortepian).
Bellissimo Barocco to spotkanie z kompozytorami epoki baroku. Usłyszymy m.in. dzieła Antonio Vivaldiego: Cztery pory roku w opracowaniu na dwoje skrzypiec i akordeon oraz Koncert na dwoje skrzypiec. Organizowany jest z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki, który przypada na 1 października.
Anna Krupa, Joanna Lewicka i Michał Błaszczyk to doświadczeni pedagodzy zgorzeleckiej Szkoły Muzycznej i absolwenci Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Karolina Najechalska jest absolwentką zgorzeleckiej Szkoły Muzycznej i Akademii Muzycznej w Dreźnie.

Koncert jest kolejną imprezą muzyczną w ramach współpracy z Państwową Szkołą Muzyczną I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu oraz ze Zgorzeleckim Towarzystwem Muzycznym.

Serdecznie zapraszamy miłośników muzyki skrzypcowej oraz barokowej, wszystkich melomanów.
(info: GCKiS w Nc)