25 nowych linii autobusowych - powiat bolesławiecki rekordzistą

25 nowych linii autobusowych - powiat bolesławiecki rekordzistą

Starosta Tomasz Gabrysiak podpisał z wojewodą dolnośląskim umowę na uruchomienie 25 nowych linii autobusowych, na terenie powiatu bolesławieckiego w ramach tzw. funduszu autobusowego. Powiat bolesławiecki uruchomi największą liczbę połączeń spośród wszystkich samorządów Dolnego Śląska, które ubiegały się o dotacje. Dofinansowanie otrzyma łącznie nieco ponad 80 linii, z czego 25 tylko dla powiatu bolesławieckiego. To absolutny sukces.

Rządowe dofinansowanie do jednego przejechanego kilometra wynosi 1 zł. To maksymalna stawka jaką zakładał program. Linie obsługiwać będzie PKS – spółka powiatowa. Autobusy i busy dotrą do wszystkich gmin powiatu. Spółka na bieżąco zatrudnia kierowców i inwestuje w tabor.

Warunkiem uczestnictwa w programie była partycypacja w kosztach obsługi transportu publicznego przez samorządy. Oprócz powiatu, swój wkład finansowy zadeklarowały gminy Osiecznica, Bolesławiec, Warta Bolesławiecka i Gromadka. Szczególne podziękowania należą się wójtom - Andrzejowi Dutkowskiemu, Waldemarowi Nalazkowi, Mirosławowi Haniszewskiemu i Dariuszowi Pawliszczemu.

To pierwsza transza rządowego programu dotacji do nowych linii autobusowych. Rozkłady jazdy będą modyfikowane, aby dokładnie sprawdzić, do których miejscowości PKS powinien docierać częściej – bądź rzadziej, w jakich godzinach - tak, aby jak najlepiej zabezpieczyć potrzeby mieszkańców.

Umowę na realizację nowych połączeń podpisał również Starosta Lwówecki Daniel Koko.
(info: Powiat Bolesławiecki)