Biskupin - wystawa w Centrum Wiedzy

Biskupin - wystawa w Centrum Wiedzy

Zapraszamy do zwiedzania wystawy „Biskupiny” przygotowanej przez uczniów klasy V Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Żeliszowie, pod kierunkiem Pani Honoraty Ambroszko. Wystawa potrwa do 30 sierpnia.

Biskupin – osada obronna kultury łużyckiej odkryta w 1933 roku przez nauczyciela Walentego Szwajcera. Na terenie grodu znajdowało się około 100 domostw usytuowanych rzędowo wzdłuż 13 drewnianych ulic. Otoczonych wałem drewniano-ziemnym.

Uczniowie mieli możliwość dokonania wyboru – pracować samodzielnie lub w grupie na zasadzie koleżeńskich więzów i sympatii. Dzięki realizacji projektu doskonalono umiejętności: planowania poszczególnych etapów pracy, współpracy, pracy w grupie, odpowiedzialności za wspólne przedsięwzięcie oraz sumienności i staranności w pracy. Nasi młodzi twórcy mogli podzielić się własną wizją, przemyśleniami, a do pełnego sukcesu czasem potrzebny był kompromis.

Uczniowie klasy piątej odwzorowali osadę w najdrobniejszych szczegółach wykorzystując przeróżne materiały m. in. wykałaczki, gałązki, słomę czy mech i techniki. Autorzy wszystkich prac wykazali się ogromną kreatywnością. Efekty ich pracy zostały ocenione i zaprezentowane na szkolnej wystawie. (info:Honorata Ambroszko/ MBP CW)