Każdy może być SZLACHETNY

b_730_470_16777215_00_images_2018_12_logotyp_szlachetnapaczka.jpg

 

Przedświąteczny czas, to czas kiedy szczególnie myślimy o innych.

SZLACHETNA PACZKA jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Wbrew pozorom, nie zajmuje się robieniem paczek. Jest oparta na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. To oni pomagają rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc.

 

SZLACHETNA PACZKA to jeden z największych, najbardziej rozpoznawalnych i najskuteczniejszych projektów społecznych w Polsce. Istnieje od 2001 roku. Realizuje i rozwija unikalny w skali świata system mądrej, dedykowanej pomocy, dzięki któremu wsparcie materialne i mentalne trafia do konkretnych osób i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji. Pomoc w postaci świątecznych paczek przygotowanych przez darczyńców odpowiada na rzeczywiste potrzeby obdarowanych, staje się dla nich impulsem do zmiany oraz motywuje ich do samodzielności i brania odpowiedzialności za swoje życie.

b_730_470_16777215_00_images_2018_12_infografika_paczka_w_liczbach.jpg
Kulminacyjny punkt całorocznej działalności SZLACHETNEJ PACZKI następuje w drugi weekend grudnia. Nazywamy ten moment WEEKENDEM CUDÓW. Bo naprawdę dzieją się wtedy cuda. Darczyńcy przekazują przygotowane przez siebie paczki z konkretną, indywidualnie dopasowaną pomocą do naszych magazynów, a stamtąd wolontariusze dostarczają je bezpośrednio do wybranych.
(info: Szlachetna Paczka)