35 Gminne Spotkanie Kobiet

35 Gminne Spotkanie Kobiet

10 marca sala Wiejskiego Domu Kultury w Tomaszowie Bolesławieckim wypełniła się do ostatniego miejsca. Po 2 latach przerwy z powodu epidemii COViD 19, Wójt Gminy i Gminne Centrum Kultury w Warcie Bolesławieckiej zorganizowali jubileuszowy koncert z okazji 35 rocznicy Gminnych Spotkań Kobiet.

Koncert jubileuszowy otworzyli Poseł na Sejm Szymon Pogoda i Wójt Gminy Mirosław Haniszewski. Panowie złożyli życzenia wszelkiej pomyślności wszystkim paniom obecnym na koncercie. Życzenia z okazji Dnia Mężczyzny odebrali również nielicznie zgromadzenie na sali panowie. W trakcie koncertu goście koncertu wręczyli paniom kwiaty.

Przez 2 godziny koncertu ponad 200 kobiet zgromadzonych na sali, fantastycznie bawiło się przy piosenkach wykonywanych przez zespół „Orfeusz” jego lidera i założyciela Nikosa Rusketosa. Wszystkie panie bardzo chwaliły sobie wznowienie koncertów z okazji Dnia Kobiet. Wiele z nich wspominało poprzednie koncerty i na ilu z nich było. Rekordzistka wspominała o 27 koncertach w których uczestniczyła. Po zakończeniu koncertu, przy wyjściu z sali, czuły się zaproszone na następny koncert w przyszłym roku. Od organizatorów koncertu otrzymały zapewnienia o kontynuacji tej dobrej tradycji.
(info: Gmina Warta Bolesławiecka)