Kobiece wystawy w BOK-MCC

Kobiece wystawy w BOK-MCC

 

W czwartkowy wieczór żywioł kobiecy opanował BOK-MCC. Za nami otwarcie trzech bardzo kobiecych wystaw: Joanny Grabowskiej, sekcji malarskiej Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz wystawy przedstawiającej działaczki opozycji niepodległościowej w Polsce . Było inspirująco, prowokująco, artystycznie i kobieco. Panie z Uniwersytetu Trzeciego wieku zaprezentowały kilkadziesiąt obrazów, które stanowią przekrój ich twórczości. Warsztaty malarskie w naszym ośrodku od 2008r. prowadzi absolwentka wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych – Katarzyna Sas. W czasie cotygodniowych spotkań słuchacze mają możliwość realizacji swoich pasji i zainteresowań sztuką, a także rozwoju swych umiejętności w różnych technikach plastycznych.

W galerii „W sam raz” Joanna Grabowska przygotowała obrazy, które w całości dotyczyły kobiecości. Swoją przygodę z malarstwem rozpoczęła w 2019 roku, ale tak naprawdę od dziecka lubiła malować i rysować. Zawsze fascynowały ją portrety kobiet z całego świata, aż wreszcie postanowiła sama spróbować swoich sił z pędzlem i farbami akrylowymi. W swojej twórczości eksperymentuje z wieloma różnymi stylami, ich łączeniem i tworzeniem nowych malarskich bytów. Wszystko to można zobaczyć na własne oczy w galerii „W sam raz”. Należy jeszcze wspomnieć o wystawie plenerowej – „Niepokorne 1976-1989”, którą otrzymaliśmy dzięki współpracy z Domem Spotkań z Historią w Warszawie. Wystawa porusza politycznie bardzo ważny temat. Jest o kobietach zaangażowanych w działalność opozycyjną. Opowieść o ich społeczno-politycznej aktywności tworzą zdjęcia, dokumenty oraz portrety wybranych opozycjonistek reprezentujące różne etapy ich działalności. Możemy już zdradzić, że szykujemy drugą część tej wystawy: „Niepokorne 2.0”. Co kryje się pod tym tajemniczym hasłem? – niebawem będzie można się o tym przekonać.

Szczególne podziękowania kierujemy w stronę instruktorek pracowni tanecznych BOK-MCC: Idalii Kowary-Szmidt (taniec orientalny) oraz Magdaleny Zientary (taniec flamenco). To one wraz z uczestniczkami zajęć zadały o artystyczną część wydarzenia. Zapraszamy wszystkie chętne osoby do udziału w zajęciach tanecznych – z pewnością znajdą się jeszcze wolne miejsca. Współorganizatorem kobiecego wieczoru była restauracja Winestone oraz kręgielnia Bowling Bolesławiec – Dziękujemy za przygotowanie atrakcyjnych nagród w konkursie dla Kobiet!

Wszystkie trzy wystawy dostępne są do zwiedzania do 31.03.2023 r.:

-wystawa malarstwa Joanny Grabowskiej – galeria „W sam raz”(dostępna w godzinach pracy Kina Forum);

-wystawa malarska Uniwersytetu Trzeciego Wieku – hol BOK-MCC, I piętro (dostępna w godzinach pracy BOK-u-MCC);

-wystawa plenerowa „Niepokorne 1976-1989” – przed budynkiem BOK-MCC.
(info: BOK-MCC)