Święto piękniejszej strony wojska

Święto piękniejszej strony wojska

 

Każdego dnia ramię w ramię z mężczyznami dzielą trudy żołnierskiej służby oraz pracując na stanowiskach pracowników cywilnych resortu obrony narodowej zabezpieczają funkcjonowanie jednostki.

Dziś, 8 marca męska społeczność wojskowa ma szczególną okazję do złożenia „kobietom w mundurach” podziękowań za wspólną służbę i podejmowanie wyzwań z nią związanych.

Począwszy od stanowiska kierowcy, czy celowniczego w składzie obsługi wyrzutni lub armatohaubicy, do szefa sekcji w komórkach sztabu wspólnie z mężczyznami dzielą trudy wojskowej profesji. Widok kobiety w mundurze w 23 pułku artylerii od lat już nikogo nie dziwi. W gąszczu codziennych zadań i obowiązków czasami niezauważane, ale zawsze doceniane za zaangażowanie i wyniki w szkoleniu. Okazję do podziękowania za osiągnięcia i dzielenie trudów wspólnej służby od przełożonych, kolegów i współpracowników stanowi obchodzony 8 marca Dzień Kobiet.

Podczas spotkania „żołnierki” i pracownice resortu obrony narodowej przyjęły życzenia od dowódcy pułku płk Grzegorza Potrzuskiego oraz swoich przełożonych. Symbolicznym wyrazem uznania było wręczenie przez dowódcę każdej z Pań róży.

„W tym szczególnym dniu życzę Wam, aby każdy dzień służby i pracy przynosił poczucie spełnienia zawodowego, dostarczał osobistej satysfakcji oraz przynosił uznanie współpracowników. Dziękuję za dobrą służbę i pracę, za poświęcenie oraz zaangażowanie, które obserwuję na co dzień” – mówił płk Potrzuski. Spotkanie zakończyły wspólne rozmowy przy kawie i ciastku.

(info: kpt.Remigiusz Kwieciński, 23ŚPA)