Zbrodnia i Zamek

Zbrodnia i Zamek

 

W sobotę 9 marca zapraszamy na spotkanie z prawdziwym kryminałem Na Zamku Czocha.

Morderstwo odbędzie się!

Dwie godziny niezapomnianej zabawy!

Być może to Ty jesteś mordercą! A może masz tylko do ukrycia wstydliwy sekret? Gracz sam musi zdecydować czy wybiera dobro grupy, czy woli chronić swoją reputację. Gra została tak zaplanowana, że w jej trakcie uczestnicy odkrywają swoją powiązania z innymi graczami – wszyscy bowiem mają wspólne tajemnice. Wszystko zależy od tego, jaką wylosujesz rolę. Jeżeli jesteś mordercą, poza opisem roli, dostajesz też pakiet danych dotyczących zbrodni, sposobu jej popełnienia, motywu oraz wskazówki, jak mylić tropy. Już po kilku minutach, każdy wchodzi w swoją rolę i w bezpieczny sposób może sobie pozwolić na wyrażanie trudnych emocji. Grupa wspólnie usiłuje wpaść na trop złoczyńcy. Każdy jest tu potrzebny!

Do wzięcia udziału w grze nie są potrzebne żadne zdolności aktorskie ani detektywistyczne. Po prostu wylosuj kopertę ze swoją rolą i zagraj baw się na miejscu zbrodni. Autorem scenariusza i jednym z uczestników jest Leszek Talko, jako Wiktor Hagen piszący cykl kryminałów o komisarzu Robercie Nemhauserze
Zapraszamy! Czekają prawdziwe emocje i tajemnica!

Liczba miejsc na grę kryminalną – ograniczona! Rezerwacje: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 695505592

Program Imprezy:
11.00 - Janusz Bartkiewicz „Tajemnica zbrodni na narożniku”
Emerytowany policjant na tropie zbrodni na dwójce studentów z Wrocławia do której doszło w Górach Stołowych 17 sierpnia 1997 roku.
12.00 dr n. med. Agnieszka Paula Jurczyk „Czym jest medycyna sądowa i co robi medyk na miejscu przestępstwa”
Specjalista medycyny sądowej, p.o. kierownika Katedry Medycyny Sądowej UM w Łodzi o tajnikach praca lekarza sądowego, zasadach współpracy z organami ścigania i pracy podczas sekcji zwłok.

13.00 Adam Węgłowski „Jak napisać intrygujący kryminał retro”.
Autor kryminałów retro (Noc sztyletników, Krew Habsburgów), dziennikarz miesięcznika Focus uczy jak zabrać się do pisania dobrego kryminału.

14.00 dr n. med. Adam Prośniak „Błędy i wypaczenia, ograniczenia i możliwości genetyki sądowej”
Diagnosta laboratoryjny, specjalista laboratoryjnej genetyki sądowej, specjalista do spraw oceny dowodów rzeczowych w Katedrze Medycyny Sądowej UM w Łodzi zdradza tajemnice hotelowych prześcieradeł, opowiada o testach na niewierność oraz prowadzi krótki kurs zacierania śladów.

15.00 Joanna Lamparska (detektyw), Sławomir Osiecki (świadek), dr Łukasz Szleszkowski (lekarz sądowy) „Krawe walentyki” – warsztaty kryminalistyczne na przykładzie zbrodni na szesnastoletniej właścicielce pałacu książęcego we Wleniu.

16.30 dr Jerzy Kawecki Czy istnieje zbrodnia doskonała?
Lekarz sądowy, współautor książki „Umarli mają głos” o najciekawszych przypadkach w swojej karierze.

17.30 Marek Krajewski, Król Polskiego Kryminału na przesłuchaniu. Pyta Joanna Lamparska

GRA KRYMINALNA
11.00 – 14.00 Morderstwo odbędzie się…– prowadzi Leszek Talko.
- zapisy trwają

17.00 – 19.00 Morderstwo odbędzie się… – prowadzi Leszek Talko
- bilety wyprzedane
Być może to Ty jesteś mordercą! A może masz tylko do ukrycia wstydliwy sekret? Gracz sam musi zdecydować czy wybiera dobro grupy, czy woli chronić swoją reputację. W trakcie gry jej uczestnicy odkrywają swoje powiązania z innymi graczami – wszyscy bowiem mają wspólne tajemnice. Wszystko zależy od tego, jaką wylosujesz rolę.

MAŁY DETEKTYW
11:00 - 14:30
Interaktywne gry i zabawy (mafia, skradacz), malowanie masek, znajdowanie różnic i kolorowanie obrazków, zabawy z szyframi

KONCERT
19. 00 Ballady mordercze

Ballady ze śmiercią w tle uzupełnione fragmentami znanych i docenianych książek kryminalnych. Na koncercie muzyka i literatura będą szli w parze, opowiadać zaś będą o miłości i zbrodni, namiętności i śmierci.