E-sport – pierwsza pracownia w Bolesławcu

E-sport – pierwsza pracownia w Bolesławcu

▶️Otwieramy zapisy do zupełnie nowej pracowni MDK – pracownia e-sport. Będzie to pierwsza tego typu oferta dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych w naszym mieście. Zapisz się już teraz. Pierwsze spotkania organizacyjne odbędą się jeszcze we wrześniu.

▶️Większości z nas gry komputerowe kojarzą się jedynie z młodymi ludźmi, których na długie godziny pochłania wirtualny świat. Jednak okazuje się, że w dzisiejszych czasach świat gier komputerowych, to coś znacznie więcej niż bezmyślne siedzenie przed monitorem. Coraz częściej wirtualne zmagania określa się mianem e-sportu i stawia obok “realnych” dyscyplin sportowych.
▶️Gracze uczą się współpracy w grupach, nawiązują relacje społeczne z innymi grającymi z różnych rejonów świata, co niesie za sobą bardzo szybki progres w nauce języka angielskiego (w tym języku porozumiewa się większość graczy).

Startujemy z propozycją trzech grup wiekowych/tematycznych dla zainteresowanych e-sportowców:
▶️10 – 16 lat / Gry: Minecraft, Fortnite
Zajęcia będą miały na celu pokazanie podstaw gier najpopularniejszych w tym przedziale wiekowym. W zależności od poziomu uczestników postaramy się skompletować drużyny i podjąć próby zrównoważonej rywalizacji. Wszystko to w formie dobrej zabawy.
▶️16 – 25 lat / Gry: StarCraft, Counter-Strike
Powracamy do nieco zapomnianego tytułu jakim jest StarCraft – strategii uczącej myślenia na wyższym poziomie. Jeżeli chciałeś kiedyś zagrać, lecz na oficjalnych serwerach zostałeś pokonany w dwie minuty, to zapraszamy do nas. Counter -Strike – rozpoczęcie zajęć w tej grze jest uwarunkowane skompletowaniem wymaganej liczby uczestników do obsadzenia teamów. W zależności od poziomu zaawansowania, w planie mamy organizację potyczek turniejowych.
▶️od 18 lat / Gry: Lost Ark, Albion
To grupa dla osób o większym stopniu zaawansowania. Wprowadzimy Cię do magicznego świata Massively multiplayer online role-playing game, czyli od zera do bohatera. Poznasz setki nowych ludzi, odwiedzisz przepiękne krainy i doświadczysz wspaniałych przygód. Jeśli chciałeś kiedyś zacząć lecz nie wiedziałeś jak, to….. zapraszamy.

▶️Zajęcia będą miały – w przeważającej większości – formę zdalną. Jedyne wymagania dotyczące Waszego uczestnictwa to posiadanie stabilnego łącza internetowego oraz odpowiedniego sprzętu komputerowego, który będzie w stanie obsługiwać wybraną grę. Prowadzący zajęcia nauczyciel będzie zarówno administratorem serwera z dana grą, jak i moderatorem/instruktorem obserwującym zmagania graczy.

Prowadzący MICHAŁ PIASKOWSKI – z wykształcenia specjalista informatyk, z zamiłowania pasjonat gier komputerowych. Wielokrotny uczestnik oraz organizator turniejów e-sportowych na terenie całego kraju: głównie w grach: Quake 3 Arena Pro Mode i Star Craft. W latach 2000-2002 był jednym z czołowych graczy na scenie ogólnopolskiej.

UWAGA! Chociaż komputery są niesamowicie przydatnymi narzędziami, mogą również uzależniać. Wiele dzieci ma problem ze spędzaniem zbyt długiego czasu przy komputerze, co niepokoi rodziców. I słusznie. Uzależnienie od komputera zostało uznane przez Światową Organizację Zdrowia za chorobę. Dlatego przypominamy, że zdaniem specjalistów:
– dzieci w wieku do dwóch lat w ogóle nie powinny mieć styczności z ekranami cyfrowymi,
– dzieci w wieku od 2 do 5 lat nie powinny spędzać przed ekranem więcej niż 20 minut dziennie,
– dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym (6-10 lat) maksymalny czas, który mogą spędzać przed ekranem komputera, wynosi 60 minut dziennie,
– starsze dzieci i nastolatki mogą korzystać z urządzeń cyfrowych nie więcej niż trzy godziny dziennie.
(info: MDK)