Odjazdowy Bibliotekarz – Brzegiem Kwisy

Odjazdowy Bibliotekarz – Brzegiem Kwisy

15 czerwca Biblioteka Miejska w Nowogrodźcu zorganizowała rajd rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz - Brzegiem Kwisy”.

Już po raz ósmy 40. sympatyków biblioteki, książek i rowerów stawiło się na starcie rajdu rowerowego „Odjazdowy Bibliotekarz – Brzegiem Kwisy”. W rajdzie, prócz środowiska bibliotekarskiego, udział wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej im. B. Chrobrego w Nowogrodźcu oraz mieszkańcy Gminy Nowogrodziec.

Zbiórka uczestników nastąpiła przy Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu, gdzie została otwarta STREFA ROWERZYSTY - wyposażona w ławeczkę, stojaki, zestaw naprawczy oraz pompkę. Trasa Rajdu przebiegała przez Milików oraz Gościszów (bocznymi drogami asfaltowymi ok. 9 km). Celem wycieczki było Ranczo Gościszów Sport i Rekreacja. Na miejscu czekało na nas wiele atrakcji, m.in. oprowadzenie po terenie Rancza, zapoznanie się z pracą i działalnością Rancza, turniej wiedzy ze znajomości literatury pięknej dla młodzieży połączony z rozgrywkami sportowymi oraz ognisko z kiełbaskami.

Organizatorzy dziękują właścicielom Rancza - Panu Dawidowi i Katarzynie Szelechowicz oraz ich współpracownikom: Pani Natalii, Karolinie i Adrianie.

Dziękujemy Burmistrzowi Nowogrodźca Robertowi Relichowi za odblaski.

Dziękujemy również dyrekcji, pracownikom i uczniom szkoły biorącej udział w rajdzie, opiekunom grup rowerowych, a także Policji oraz Straży Miejskiej w Nowogrodźcu, która dbała o bezpieczeństwo uczestników na trasie przejazdu.

(info: GCKiS)