Fotografia przez duże „F”

Fotografia przez duże „F”

Młodzieżowy Dom Kultury otwiera nową pracownię fotograficzną. Poprowadzi ją artysta fotografik Robert Pomichter. Zajęcia przeznaczone są dla tych, którzy chcą rozwijać swoją wyobraźnię, widzieć to, czego nie widzą inni. Prowadzone będą w dwóch grupach: dla młodzieży początkującej (wiek 12 – 18 lat), oraz dla dorosłych. Tu zapraszamy osoby o zaawansowanych umiejętnościach.

Czego będzie można się nauczyć podczas zajęć w pracowni fotograficznej? Program jest niezwykle bogaty: historia fotografii, podstawy obsługi aparatu, zasady kompozycji, funkcje barwy w obrazie fotograficznym, analogowe techniki fotograficzne, techniki cyfrowe, w tym komputerowa obróbka zdjęć, prace z modelem w atelier, światło i sztuka jego ustawienia, zdjęcia w plenerze, makrofotografia, fotografia otworkowa, fotografia kreatywna i wiele innych zajęć.
Uczestnicy będą brać udział w warsztatach i plenerach fotograficznych.

ROBERT POMICHTER
Fotografią zajmuje się od ponad 20 lat. W swojej twórczości nacisk kładzie na klimat i nastrój zdjęcia. W rzeczach oczywistych dostrzega detale niewidoczne dla innych. Jego fotografie są nostalgiczne, tajemnicze, prowokujące widza do myślenia.
Członek Bolesławieckiego Towarzystwa Fotograficznego, Grupy Twórczej „Nieformalni” oraz Stowarzyszenia Fotograficznego „Camera”. Uczestnik wystaw i plenerów, laureat konkursów fotograficznych organizowanych przez BTF. Jego zdjęcia były prezentowane na wystawach lokalnych i na pokazach o randze ogólnopolskiej m.in. podczas Gorzowskich Konfrontacji fotograficznych i podczas Krajowego Salonu Fotografii Artystycznej w Żarach.
Robert Pomichter zajmuje się edukacją fotograficzną młodzieży. W Zespole Szkół w Osiecznicy założył szkolne koło fotograficzne „Pozytyw”. Obecnie pracuje jako nauczyciel przedmiotów fototechnicznych w Zespole Szkół Handlowych i Usługowych w Bolesławcu. Prowadzi zajęcia dla uczniów kształcących się w zawodzie technik fotografii i multimediów.
(info: MDK)