Współpraca się opłaca

Współpraca się opłaca

Uczestnicy Programu Współpracy Interreg Polska – Saksonia 2014 – 2020: Powiat Bolesławiecki, Powiat Bautzen oraz Gmina Miejska Bolesławiec, podsumowali efekty transgranicznej komitywy. Uroczystość odbyła się 1 czerwca w Teatrze Starym.
Zgodnie z nazwą projektu: „Rozbudowa transgranicznej oferty edukacyjnej Bolesławiec i Bautzen”, uczniowie powiatu bolesławieckiego, miasta Bolesławiec oraz powiatu Bautzen, rozpoczęli cykl twórczych spotkań. W warsztatach, które odbywały się w przeróżnych miejscach i przestrzeniach, udział wzięło około 120 osób. Efekty warsztatów ceramicznych mogą Państwo zobaczyć na fotografiach dołączonych do artykułu. W Młodzieżowym Domu Kultury oraz w Teatrze Starym, młodzież uczestniczyła w warsztatach aktorskich i wokalnych.


Jak podkreślił starosta, Tomasz Gabrysiak, wartość wszelkich działań zrealizowanych w trakcie trwania projektu to ponad 3 mln euro. Starosta przypomniał, że dzięki projektowi, Bolesławiec ma wyremontowany i doskonale wyposażony Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych.
Podczas spotkania, beneficjentów projektu – obok starosty Gabrysiaka - reprezentowali: Renata Szewczyk wiceprezydent Bolesławca, Katarzyna Zięba naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w bolesławieckim starostwie, Uwe Wunderlich pełnomocnik starosty Bautzen do spraw partnerstwa, Iwona Neumann tłumaczka i przedstawicielka strony niemieckiej.
(info: UM B-c)