Wernisaż wystawy Mariusza Potyszki

Wernisaż wystawy Mariusza Potyszki

Pragniemy bardzo serdecznie zaprosić Państwa na jedną z najbardziej wyjątkowych wystaw, jakie mamy zaszczyt prezentować w Bolesławieckim Ośrodku Kultury- Międzynarodowym Centrum Ceramiki. Swoją oryginalną twórczość zaprezentuje bowiem niezwykle utalentowany artysta młodego pokolenia, bolesławianin Mariusz Potyszka.

Rzeźbą, grafiką komputerową, interesuje się od wielu lat. Podziwiał artystów za ich kunszt, dzieła i pracę. Malować i rzeźbić zaczął od lipca 2019 r. Inspiracją dla niego byli ludzie, którzy sami potrafią tworzyć. Fascynuje go człowiek i wszystko, co jest z nim związane. Właśnie dlatego wszystkie prace tematycznie są powiązane z tym zagadnieniem. Jego rzeźby wykonywane są z gliny, ponieważ uważa, że ten nośnik jest w stanie przetrwać tysiące lat.

„I tak oto z proweniencji ceramiki tradycyjnej i bardzo osobistego podpatrywania człowieka w przenikaniu z cyfrową jego egzemplifikacją zrodziły się wydarzenia : wystawa i spotkanie z artystą, na które, ze szczególną sympatią i życzliwością, zapraszam.”

Kornel Filipowicz

25 maja, godz. 17.00 galeria „W sam raz”! Wystawa czynna jest w galerii „W sam raz” w godzinach otwarcia kina.
(info: BOK-MCC)