O chłopczyku, który urwał się z leszczyny

O chłopczyku, który urwał się z leszczyny

Spektakl pt. „Orzeszek”, który w Starym Teatrze zaprezentowały dzieci z grupy plastyczno – teatralnej „KREATORKI I”, przywraca wiarę w dobroć, odwagę i siłę charakteru, nawet jeśli się jest maleńkim zajączkiem, czy bezbronnym zaskrońcem. Tekst Marii Kownackiej zaadaptowała Renata Dorosz, nauczycielka zajmująca się w MDK najmłodszymi dziećmi. Pani reżyser, własnoręcznie wybudowała przepiękną scenografię.
Mimo, że to tylko bajka, że od czasu jej pierwszego wydania minęły dziesięciolecia, ludzie nie zmienili się nic, a nic. Wobec przyrody jesteśmy okrutni, bezwzględni. Liczy się tylko zysk. O sumieniu i miłosierdziu nie ma co mówić.
I właśnie z kłusownikiem – okrutnikiem przyszło się zmierzyć Orzeszkowi, jego babci i wszystkim mieszkańcom lasu. Wspólnymi siłami, działając zgodnie i pomysłowo, „przerobili” złoczyńcę na swojego sprzymierzeńca.

Ktoś nie zdążył na spektakl? Będzie jeszcze okazja zobaczyć poczynania grupy leśnych przyjaciół. Zapraszamy w sobotę (14 maja), do Teatru Starego, na godzinę 17.00. Tym razem wystąpią „KREATORKI II”. Wstęp bezpłatny.

(info: MDK)