Jesteśmy wirem… wirujemy, we krwi mamy wirowanie

Jesteśmy wirem… wirujemy, we krwi mamy wirowanie

Teatralna rozgrzewka przed XVII Młodzieżowymi Zatargami z Teatrem ruszyły z impetem. Przy pełnej widowni, połączone siły dwóch grup działających w ramach pracowni FORMAT - teatr Z JEDNEJ GLINY i RE/AKTOR, wprawiły w ruch „KARUZELĘ”. Premierowe przedstawienie w reżyserii Anety Ćwieluch, niczym sen na jawie pozwolił widzom na swobodną interpretację treści.
Każdy zobaczył co chciał, tyle, na ile pozwala wyobraźnia. Spektakl jest kompilacją wielu przedstawień tworzonych przez naszych młodych aktorów na przestrzeni dziewięciu lat. Takiej mocy płynącej ze sceny było nam trzeba! Tego zaangażowania, wspaniałego efektu wspólnej pracy, synchronizacji talentów aktorów i reżyserki.


Niezwykle wzruszające były chwile tuż przed spektaklem, kiedy wspominano śp. Dariusza Kwaśniewskiego – Starostę Bolesławieckiego, który miał w sobie tak wiele determinacji i siły przebicia, aby przekonać nieprzekonanych, zdobyć pieniądze na generalny remont Teatru Starego, wykonać go i oddać we władanie artystom i widzom.
Od tamtego czasu minęło równo 10 lat. Potrzebny był wizjonerski zamysł, aby w ruinie, którą niegdyś był nasz teatr, zobaczyć piękny i żywy obiekt jakim jest obecnie.
(info: MDK)