Wirtualne granice - polsko niemieckie warsztaty filmowe

Wirtualne granice - polsko niemieckie warsztaty filmowe

Projekt "Wirtualne granice" to polsko niemieckie warsztaty filmowe, które zostały przeprowadzone w dniach 3-7 października 2021 r. w Bolesławcu (BOK-MCC oraz CIK Orzeł). Praca na planie filmowym polskich i niemieckich uczestników projektu skupiła się wokół tematów związanych z życiem codziennym mieszkańców terenów przygranicznych. Rezultatem ich pracy są krótkie filmy, w których uczestnicy z Polski i z Niemiec omawiają swoje wrażenia po zapoznaniu się np. z kulinarnymi zwyczajami swoich sąsiadów.
Wszystkie materiały filmowe są dwujęzyczne, aby zarówno polska jak i niemiecka strona nie miała problemów z ich odbiorem. Po niezbędnej obróbce montażowej cały materiał jest już gotowy, a premierowa prezentacja miała miejsce w Gorlitz 15 marca 2022 r.
Premiera po stronie polskiej zapowiedziana jest na 23 marca w BOK-MCC. Po tym terminie materiały zostaną udostępnione w Internecie, a wszelkie szczegółowe informacje o tym projekcie i jego rezultatach znajdziecie Państwo na stronie www.bok.boleslawiec.pl

Partnerzy:
Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki w Bolesławcu
GÜSA e.V. - Verein für grenzüberschreitende Vernetzung Sozialer Arbeit z siedzibą w Gorlitz