Interaktywne spotkania z epoką napoleońską w muzeum

Interaktywne spotkania z epoką napoleońską w muzeum

Od 11.02.2022 r. w budynku Działu Historii Miasta bolesławieckiego muzeum zwiedzający mają możliwość obejrzenia wystawy “Śladami kampanii napoleońskiej w Bolesławcu”. Dzięki nieoczywistym rozwiązaniom wystawienniczym i realizowanym przez muzealnych animatorów działaniom towarzyszącym, ekspozycja wzbudza żywe zainteresowanie turystów. Ekspozycja stała się popularnym celem wycieczek szczególnie dla zorganizowanych grup przedszkolnych i szkolnych, które biorą udział w wyjątkowych interaktywnych zajęciach, realizowanych zgodnie z dewizą - uczyć przez zabawę.
Przez pierwszy miesiąc trwania wystawy z naszej oferty skorzystało 29 grup szkolnych i przedszkolnych. Zaproponowane działania, które zawarliśmy w dostosowanych do wieku uczestników scenariuszach, pozytywnie zaskoczyły naszych gości. Szerokie uśmiechy i radość ze wspólnie spędzonego czasu są dla nas najważniejsze.
Wystawa oraz towarzyszące jej działania realizowane będą do 30.04.2022 r. w budynku Działu Historii Miasta prz ul. Kutuzowa 14. Grupy chętne do wzięcia udziału w zajęciach prosimy o zapisy pod nr 75 644 22 00 lub emailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Podczas oprowadzania zapewniamy tłumaczenie na język ukraiński (po wcześniejszym uzgodnieniu terminu). Jednocześnie przypominamy, że wstęp na wystawę, jak i udział w zajęciach, jest darmowy.
Serdecznie zapraszamy!
Wystawa „Śladami kampanii napoleońskiej w Bolesławcu” jest jednym z działań projektu „1000 lat Górnych Łużyc – ludzie, grody, miasta”, dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERREG Polska Saksonia 2014-2020.