Miniony Rok Bolesławieckiego Szpitala

Miniony Rok Bolesławieckiego Szpitala

Miniony rok był pełen ciężkiej pracy, walki, inwestycji, modernizacji oraz interesujących wydarzeń. Oto krótkie podsumowanie części z nich:
✅ W kierunku COVID-19 zaszczepiliśmy blisko 54 tyś. osób.
✅ Oddział Ginekologiczno-Położniczy jako jedyny w regionie podczas pandemii nie zawiesił porodów rodzinnych, ponieważ wiemy jakie to ważne dla naszych pacjentek. Ponadto kontynuował akcję kangurowania przez ojców.
✅ Oddział chirurgii ogólnej został dumnym posiadaczem nowatorskiego laparoskopu ICG 4K, który jest stałym użytku, a operacje z zakresu onkologii są codziennością.
✅ Pracownicy oddziału chorób wewnętrznych, neurologii oraz chorób zakaźnych wytrwale i nieprzerwanie walczyli o życie i zdrowie pacjentów covidowych (walka jest nadal kontynuowana).
✅ Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej pomimo pandemii nie zawiesił przyjęć na oddział i aktywnie przeprowadzał wszystkie planowane zabiegi i operacje równocześnie szkoląc się z użytkowania nowoczesnego robota ortopedycznego, który zostanie dostarczony lada dzień do naszego szpitala.
✅ Oddział Pediatrii oferuje małym pacjentom w ramach NFZ rezonans magnetyczny w znieczuleniu z najkrótszym czasem oczekiwania w regionie. Ponadto zwiększył liczbę wykwalifikowanego personelu lekarskiego. Oddział Pediatryczny ma otwarte drzwi dla każdego malucha potrzebującego pomocy lekarskiej niezależnie od pory czy dnia.
✅ Dzięki przeprowadzonej modernizacji pracowni endoskopii, wykonujemy kolonoskopię i gastroskopię w pełnym znieczuleniu w ramach NFZ.
✅ Zorganizowaliśmy liczne Białe Soboty, na których mieszkańcy mogli skorzystać z badań profilaktycznych, szczepień przeciwko COVID-19, konsultacji medycznych z licznymi specjalistami i wielu innych atrakcji całkowicie bezpłatnie.
✅ Laboratorium centralne w 2021 roku wykonało blisko 134 tyś. testów w kierunku COVID-19.


🔶 Jesteśmy w trakcie:
• całkowitej modernizacji poradni specjalistycznych,
• rozbudowy wraz z doposażeniem szpitalnego oddziału ratunkowego,
• rewitalizacji terenu wokół szpitala i modernizacji dróg przeciwpożarowych,
• dostawy nowoczesnego robota ortopedycznego 4k,
• modernizacji pomieszczeń piwnicy na potrzeby utworzenia szatni, kuchni, pralni oraz magazynów
• rozbudowa oddziału zakaźnego w tym budowa łącznika między trzema budynkami,
• modernizacji oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Bloku operacyjnego.
Przed nami wiele nowych wyzwań, inwestycji i pracy, która pozytywnie wpłynie na jakość oferowanej opieki medycznej.