W świecie beztroskiej zabawy

W świecie beztroskiej zabawy

25 listopada 2021 r. w Miejskim Przedszkolu Publicznym nr 4 w Bolesławcu nastąpiła inauguracja programu Happy Kindergarten połączona z Międzynarodowym Dniem Pluszowego Misia. Miś jest dla dziecka symbolem szczęścia, bezpieczeństwa. Niejednokrotnie przyjacielem, z którym mogą się pobawić, do którego mogą się przytulić.
Miejskie Przedszkole Publiczne nr 4 w Bolesławcu przystąpiło do realizacji -Międzynarodowego Programu HAPPY KINDERGARTEN autorstwa dr Natalii Gumińskiej - Polskie Centrum Optymizmu i Szkoły Optymizmu C. Mireli Nawrot. W programie uczestniczą przedszkola z USA, Szkocji oraz Ukrainy. Program skoncentrowany jest na edukacji szczęścia i dedykowany ludziom i dzieciom edukacji przedszkolnej w Polsce. - W programie chcemy się zmieniać na lepsze, chcemy optymalnie doskonalić samych siebie, by móc świadomiej oddziaływać na innych. Chcemy uczyć się przechodzić przez kolejne drzwi własnej dojrzałości i rozwoju, a tym samym wchodzić do szczęśliwych pokoi i sal, w których wszyscy będą z radością patrzeć na drugiego - informuje autorka programu Natalia Gumińska.
- My dorośli chcemy nauczyć się od dzieci, jak być szczęśliwym. Chcemy słuchać co sprawia, że dziecko jest szczęśliwe, uświadomić sobie i dzieciom, że z każdej trudnej sytuacji jest wyjście. A co najważniejsze - otwarcie mówić o uczuciach – mówi Jolanta Mienculewicz, dyrektor MPP nr 4 w Bolesławcu.
(info: UM B-c)