Panie pilocie, dziura w samolocie!

Panie pilocie, dziura w samolocie!

szystko zaczyna się od wizji i ciekawości świata. Tak rodzą się geniusze na miarę Leonarda da Vinci czy na przykład, aby daleko nie szukać, Elona Muska. Dziś wynalazki i projekty obu panów zna prawie każdy człowiek na świecie, a już na pewno z nich korzysta, nie wiedząc nawet KTO TO WYMYŚLIŁ. Być może w modelarni lotniczej MDK-u rosną nam talenty na miarę Leonarda i Elona? W każdym razie, Sergiusz Pogwizd nauczyciel i instruktor modelarni czuwa, aby wszystko co opuszcza pracownię latało, jeździło, pływało…
Sergiusz Pogwizd, opiekun modelarni lotniczej:
„Fakt, że w nazwie mamy „lotnicza”, nie ogranicza nas w niczym. Można budować co dusza zapragnie. Zwracam uwagę na staranność wykonania, precyzję, dbałość o detale, od rysunku projektowego począwszy. Budowa modeli uczy cierpliwości, odporności na niepowodzenia. Za to ile jest radości, kiedy model wzniesie się w powietrze, albo nie zatonie przy pierwszym wodowaniu”.
Modelarnia czynna będzie do końca wakacji, od wtorku do czwartku. UWAGA! Już trwają zapisy na nowy rok szkolny. Z zasady, uczestnicy muszą mieć więcej niż 7 lat. Jednak to pan Sergiusz ocenia, czy młodsze dziecko jest na tyle sprawne manualnie, aby podołać pracom konstrukcyjnym. Obecnie, najmłodszy uczestnik zajęć ma lat 6 i znakomicie sobie radzi. Na zajęcia zapraszamy również dziewczęta.

(info: MDK)