Fauna i Flora” w glinie zaczarowana

Fauna i Flora” w glinie zaczarowana

Wakacyjne plenery na stałe wpisały się w działalność prowadzonej przez Joannę Mysłek – Michnowską pracowni ceramicznej. Cieszą się ogromną popularnością wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia odbywają się codziennie, oprócz sobót i niedziel. Druga część pleneru rozpocznie się 26 lipca i potrwa do 13 sierpnia. Motywem przewodnim tegorocznych warsztatów jest „Flora i Fauna”. Uczestnicy realizują własne pomysły; indywidualne projekty od lepienia form, poprzez malowanie, przygotowanie do szkliwienia i wypału. Dzięki wakacyjnym zajęciom – większej niż w trakcie roku szkolnego liczbie godzin przeznaczonych na twórcze działania - uczestnicy mają dużo czasu na precyzyjne dopracowanie bardzo skomplikowanych rzeźb.
Joanna Mysłek – Michnowska, nauczyciel – instruktor pracowni ceramicznej:
„Uczestnicy plenerów podzieleni zostali na grupy, aby mogli pracować w komfortowych warunkach. Wielu moich podopiecznych zaczynało przygodę z plastyką w wieku kilku lat. Obecnie to już licealiści. Z podziwem patrzę na grupę seniorów, którzy przez lata marzyli o tworzeniu. Teraz mają mniej obowiązków, za to więcej czasu na własne pasje”.
Niestety, w tym roku – mimo bardzo licznej grupy chętnych do udziału w plenerze – ze względu na pandemiczne obostrzenia - w zajęciach udział wziąć mogą jedynie stali bywalcy pracowni.
Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą na rok szkolny 2021/2022. Informacje o wszystkich pracowniach MDK znajdą Państwo na stronie www.mdkboleslawiec.pl. Kartę zgłoszenia wraz z klauzulą informacyjną można pobrać z zakładki „zapisy” https://mdkboleslawiec.pl/zapisy/. Wypełnione druki prosimy wrzucić do urny, która znajduje się przed wejściem do MDK, przy ul. Grunwaldzkiej 5 w Bolesławcu.

(info: MDK)