Optymizm Go w bolesławieckich przedszkolach

Optymizm Go w bolesławieckich przedszkolach

Bolesławieckie przedszkolaki obchodzą X Święto Optymizmu. Po hasłem „Optymizm Go” kryje się wiele pozytywnych i pomocnych atrybutów, m.in. rozwijanie w dziecku optymizmu, poczucia własnej wartości, rozwijanie zainteresowań i talentów, uczenie życzliwości, empatii, pomagania innym oraz przyjaźni.


Jubileuszowe obchody Święta Optymizmu rozpoczęły się w Miejskim Przedszkolu nr 4 „Optymistycznym biegiem” w ramach charytatywnego „Biegu dzieci dzieciom” na rzecz dzieci z Wrocławskiego Hospicjum. Śpiewanie optymistycznej piosenki ”Przedszkole drugim domem jest”, gry, zabawy, przekazanie rodzicom optymistycznych myśli, a nawet optymistyczny jadłospis – dominowały 10 maja w przedszkolu nr 4. W tym dniu na przedszkolnej posesji pojawiło się posadzone nowe drzewko – optymistyczne. Dla prezydenta Bolesławca przedszkolaki przygotowały optymistyczny medal z przesłaniem. Na rodziców czekały optymistyczne krzesła i optymistyczne przesłanie.


Tydzień Optymisty w Miejskim Przedszkolu Publicznym nr 3 trwa już od 4 maja. Intensywne przygotowania do jubileuszowego Święta Optymizmu polegały m.in. na wykonaniu serduszek w barwach tęczy, przygotowaniu optymistycznych nakryć głowy, wypiekaniu optymistycznych ciasteczek, ozdabianie ich i pakowanie wraz z optymistycznymi sentencjami dla rodziców. Tydzień dla przedszkolaków był bardzo pracowity, ale efekt imponujący. 10 maja w Tęczowym Ogrodzie dzieci odśpiewały Hymn Optymistów. Serduszka posłużyły do wspólnego ozdabiania ogrodu w barwach tęczy, z koncepcją „sprawiamy, by świat nabrał barw”. W przedszkolu pojawiła się Aleja Krzeseł Optymizmu dla Rodziców. W Tęczowym Ogrodzie posadzono Drzewko Optymizmu. Dla mieszkańców Bolesławca przedszkolaki przygotowały moc optymistycznych życzeń. Jubileuszowe Święto Optymizmu posumowały wesołe zabawy i animacje w Tęczowym Ogrodzie.
Posadzone Drzewka Optymizmu to lipy z Nadleśnictwa Bolesławiec. 10 maja dyrektorki z przedszkoli miejskich uczestniczyły w konferencji naukowej z okazji X Święta Optymizmu.

(info: UM B-c)