Włamywacz zatrzymany

Włamywacz zatrzymany

Funkcjonariusze z Bolesławca zatrzymali podejrzanego o kradzież z włamaniem do domu jednorodzinnego. W wyniku przeszukania mundurowi odzyskali przedmioty skradzione z budynku. Dodatkowo odzyskali mienie pochodzące z innego przestępstwa, rower o wartości 2,5 tysiąca złotych. Podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Bolesławieccy policjanci w wyniku działań operacyjnych ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem do domu jednorodzinnego i odzyskali skradzione rzeczy.

Do przestępstwa doszło na terenie gminy Bolesławiec. Sprawca włamał się do budynku i dokonał kradzieży piecyka i butli gazowej, poroży, wędki oraz narzędzi.

Po analizie sposobu działania sprawcy i zebraniu istotnych w tej sprawie informacji mundurowi wytypowali sprawcę. 31-leni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego został zatrzymany w miejscu zamieszkania, gdzie w trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli mienie o wartości ponad 2 tys. złotych pochodzące z kradzieży z włamaniem.

Dodatkowo policjanci odzyskali rower za 2,5 tys. złotych, który został skradziony dzień wcześniej na terenie Bolesławca. Podejrzany twierdził, że rower kupił w okazyjnej cenie.

Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem do domu jednorodzinnego. Dodatkowo odpowie jeszcze za paserstwo skradzionego mienia.

Za popełnione czyny grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(info: asp.szt.Anna Kublik-Rościszewska/KPP Bolesławiec)