Rekordowa ilość osób na kwarantannie i izolacji w Powiecie Bolesławieckim

Rekordowa ilość osób na kwarantannie i izolacji w Powiecie Bolesławieckim

11 listopada na terenie powiatu bolesławieckiego mieliśmy ponad 1500 osób objętych kwarantanną i izolacją, aby uniknąć zakazu kontaktowania się z innymi stosuj się do obostrzeń sanitarnych, zakazu grupowania się oraz zachowaj dystans społeczny, zasłaniaj nos i usta.
Pandemia przybiera na sile, każdego dnia przybywa osób zakażonych koronawirusem. Zwiększenie obostrzeń i wprowadzenie „strefy czerwonej” powinno być dla nas sygnałem do jeszcze większej dbałości o bezpieczeństwo swoje i innych. Nikt nie powinien mieć wątpliwości o konieczności unikania grupowania się i zachowaniu dystansu społecznego. Naruszając przepisy porządkowe narażamy się na odpowiedzialność karną. Mundurowi przypominają o konieczności zasłaniania ust i nosa oraz częstej dezynfekcji.

Policjanci i żołnierze każdego dnia ruszają w teren, aby sprawdzić czy osoby objęte kwarantanną pozostają w domu. Lista mieszkańców powiatu bolesławieckiego jest coraz dłuższa. 11 listopada było ponad 1500 osób przebywających na kwarantannie domowej i w izolacji.


PRZESTRZEGAJMY OBOSTRZEŃ, BĄDŹMY ODPOWIEDZIALNI I WRAŻLIWI NA POTRZEBY DRUGIEGO CZŁOWIEKA.

(info: asp.szt.Anna Kublik-Rościszewska/KPP Bolesławiec)