Dwóch zatrzymanych w Nowogrodźcu

Dwóch zatrzymanych w Nowogrodźcu

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Nowogrodźcu zatrzymali dwie osoby, mężczyzna odpowie za kradzież, włamanie i przestępstwo narkotykowe. Kobieta usłyszała zarzut posiadania środków odurzających.

Mundurowi w wyniku działań operacyjnych ustalili, że 33-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego pojechał pożyczonym samochodem na miejsce przestępstwa, gdzie usiłował dokonać kradzieży przekaźników i imadeł. Spłoszony nie zdążył zapakować wszystkich przedmiotów, które chciał ukraść.

Dodatkowo podczas zatrzymania podejrzanego policjanci znaleźli przy nim środki odurzające, które również znajdowały się w pojeździe użytkowanym przez 33-latka.

W trakcie przeszukania w miejscu zamieszkania sprawcy funkcjonariusze znaleźli saszetki z karmą dla zwierząt pochodzące z kradzieży z włamaniem do naczepy samochodu ciężarowego i okazało się, że zatrzymany ma na swoim koncie jeszcze jedno przestępstwo.

W efekcie dalszych czynności policjanci zabezpieczyli również narkotyki należące do 26-letniej dziewczyny zatrzymanego. W słoiku oklejonym taśmą znjadowała się marihuana. Kobieta odpowie za posiadanie środków odurzających, grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna usłyszał łącznie trzy zarzuty. Zatrzymany był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu, dlatego za popełnione czyny grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

(info: asp.szt.Anna Kublik-Rościszewska/KPP Bolesławiec)

b_730_470_16777215_00_images_2020_11_417-63754.jpg