Sukces Bolesławieckich Artylerzystów

W dniach 07 – 09.09.2020 r. na bazie obiektów szkoleniowych 4pplot w Lesznie odbyły się Mistrzostwa Dowództwa Generalnego RSZ grupy 1 – 11. DKPanc w biegu patrolowym. Indywidulanym Mistrzem 11. Dywizji Kawalerii Pancernej w biegu patrolowym został plut. Kamil MAKOŚ.
Ponadto drużyna w składzie plut. Kamil MAKOŚ, st. szer. Jacek BOCHNIA oraz szer. Łukasz KLATKA zajęła 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej.

W tych samych dniach zostały przeprowadzone Mistrzostwa Dowództwa Generalnego RSZ grupy 1 – 11. DKPanc w pokonywaniu Ośrodka Sprawność Fizycznej. Reprezentacja Pułku w składzie st. szer. Radosław PAWLUSIŃSKI, st. szer. Dawid GÓRSKI, szer. Mateusz DUBIENIECKI i szer. Filip ZAGÓRSKI zajęła 4 miejsce w klasyfikacji drużynowej.

W dniach 09 – 11.09.2020 r. na strzelnicy garnizonowej w Krośnie Odrzańskim odbyły się Mistrzostwa Dowództwa Generalnego RSZ grupy 1 – 11. DKPanc w strzelaniu z karabinka wojskowego oraz pistoletu wojskowego.

W wyniku dwudniowej rywalizacji indywidulanym Mistrzem 11 Dywizji Kawalerii Pancernej w strzelaniu z karabinka wojskowego został st. szer. Marcin GRZEŚKÓW.

Reprezentacja Pułku w składzie st. szer. Marcin GRZEŚKÓW, st. szer. Patryk CYMBAŁA, st. szer. Maciej MEJER zdobyła srebrny medal w klasyfikacji drużynowej Mistrzostw. 1 miejsce zdobyła reprezentacja 4 Pułku Przeciwlotniczego z Czerwieńska, a 3 przypadło 17 Brygadzie Zmechanizowanej
z Międzyrzecza.

Na najniższym stopniu podium zostali sklasyfikowani strzelcy z pistoletu wojskowego. W skład reprezentacji weszli: ppłk Paweł JĘDRYCZKA, st. chor. sztab. Robert MACKAŁO i mł. chor. Paweł KOŁODZIEJ. Zwycięzcami zostali żołnierze z 10 Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa, a na drugim miejscu rywalizację zakończyła reprezentacja 17 Brygady Zmechanizowanej z Międzyrzecza. Nasi żołnierze uzyskali w dwudniowej rywalizacji dokładnie taki sam wynik jak drużyna z Międzyrzecza i zgodnie z regulaminem Mistrzostw o drugim miejscu w klasyfikacji końcowej zadecydowała większa ilość strzelonych „dziesiątek”.
(info: st. chor.sztab.Przemysław Lachowski, st.szer.Patryk Dudyński)