Areszt dla młodocianego przestępcy

Areszt dla młodocianego przestępcy

 

Natychmiastowe działania służb kryminalnych doprowadziły do zatrzymania 17-latka podejrzanego o dokonanie kradzieży rozbójniczej. Nastolatek dokonał kradzieży alkoholu a następnie kilka razy uderzył interweniującego ochroniarza. Chłopak trafił na 3 miesiące do aresztu, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

We wtorek po godz. 13.00 dyżurny bolesławieckiej Policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży alkoholu i ataku na ochroniarza przez młodego mężczyznę. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci, którzy ustalili szczegółowo okoliczności przestępstwa oraz rysopis sprawcy. Intensywne sprawdzenia terenu miasta przez służby operacyjne doprowadziły do zatrzymania po pościgu pieszym typowanego sprawcy.

Zatrzymany to 17-letni mieszkaniec Jeleniej Góry, będący na ucieczce z ośrodka wychowawczego we Lwówku Śląskim.

Z ustaleń policjantów wynika, że nastolatek dokonał kradzieży 2 butelek alkoholu o wartości 110 złotych w jednym z bolesławieckich marketów. Po wyjściu ze sklepu i interwencji ochroniarza, aby zachować skradziony towar sprawca uderzył kilka razy butelką pracownika sklepu.

Śledczy nie mieli wątpliwości, że 17-letni młodociany przestępca musi zostać odizolowany dlatego na wniosek Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu sąd zdecydował o środku zapobiegawczym wobec podejrzanego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Mieszkańcowi Jeleniej Góry, który ma już na swoim koncie przestępstwa przeciwko mieniu, grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

(info: asp.szt.A.Kublik-Rościszewska/KPP Bolesławiec)