Nowa karetka w bolesławieckim szpitalu

Nowa karetka w bolesławieckim szpitalu

Fabrycznie nowa kareta już jest w Zespole Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu. W poniedziałek 7 września Starosta Bolesławiecki Tomasz Gabrysiak przekazał kluczyki do samochodu, który kosztował niespełna 400 tyś. zł.
Bolesławiecki szpital dysponuje obecnie 4 karetkami. Tylko w pierwszym półroczu 2020 Zespół Ratowników Medycznych wyjeżdżał do pacjentów 3896 razy, a karetki przejechały ponad 120 tyś. km.
- Zdrowie pacjentów i szybka interwencja są dla nas najważniejsze. Nowa karetka zapewni komfort zarówno pacjentom jak i personelowi ZRM – mówił Tomasz Gabrysiak, Starosta Bolesławiecki.
Mercedes Sprinter z 2020 r. zaopatrzony jest w najlepszy sprzęt, spełniający wszelkie wymagania techniczne.
- Najważniejszymi elementami są nosze i transporter, które są niezbędne do ratowania ludzkiego życia – mówił Kamil Barczyk, Dyrektor ZOZ w Bolesławcu.
Bolesławieccy ratownicy medyczni już zdążyli obejrzeć samochód i sprawdzić jego zalety. Uroczystość przekazania pojazdu odbyła się w poniedziałek 7 września. Udział w niej wzięli Starosta Bolesławiecki Tomasz Gabrysiak, władze powiatu bolesławieckiego, dyrektor szpitala powiatowego w Bolesławcu Kamil Barczyk oraz ratownicy medyczni, którzy na co dzień korzystają z pojazdu.
Środki na zakup karetki w wysokości 386 000,00 zł przekazał szpitalowi powiat bolesławiecki, pozostała kwota to wkład własny ZOZ. Łączny koszt samochodu to 389 895,00 zł
(info: Powiat Bolesławiecki)