Już wkrótce zakończy się remont mostu przy ulicy Mostowej

Już wkrótce zakończy się remont mostu przy ulicy Mostowej

Dobra wiadomość dla tych, którzy codziennie korzystają z mostu przy ulicy Mostowej w Bolesławcu. Prace remontowe przebiegają sprawnie i wszystko wskazuje na to, że wykonawca nie tylko dotrzyma zaplanowanego terminu, ale most będzie przejezdny w obu kierunkach znacznie szybciej.

Od kilku miesięcy przeprawa przez rzekę Bóbr przechodzi kompleksową przebudowę. Na dzień dzisiejszy są wykonane prawie wszystkie prace, trwa rozbiórka pomostów roboczych i malowanie podpór oraz roboty porządkowe. Piesi mogą swobodnie poruszać się po nowym chodniku, a remont dwóch pasów jezdni jest na ukończeniu. Obecnie ruch odbywa się wahadłowo, ale już wkrótce będzie można swobodnie przejeżdżać w obu kierunkach.
Wykonawca zakłada, że do końca lipca wszystkie prace będą zakończone i zgłosi całość robót do odbioru końcowego.

Na etapie planowania inwestycji wartość kosztorysową określono na poziomie ok. 3 000 000 zł. W przetargu, wykonawca zaproponował kwotę o 500 tys. zł niższą. Władze Powiatu złożyły wniosek o dofinansowanie do Funduszu Dróg Samorządowych, który przyznał 80-procentowe dofinansowanie, czyli 2 320 000 zł. Na mocy partnerskiego porozumienia, pozostałą kwotę podzielono między Powiat Bolesławiecki i Gminę Miejską Bolesławiec.
(info: Powiat Bolesławiecki)