Historyczny budynek odzyskał dawny blask

Historyczny budynek odzyskał dawny blask

Wielorodzinny budynek bolesławieckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego został w czerwcu zasiedlony przez dwanaście rodzin. TBS przeprowadził remont obiektu i zmianę sposobu użytkowania budynku niemieszkalnego na mieszkalny przy al. Tysiąclecia nr 32a.

Historyczny budynek, w przeszłości należący do kompleksu obiektów szpitala wojewódzkiego, aktualnie odzyskał dawny blask. Do dyspozycji najemców znajduje się w nim dwanaście mieszkań: jedno-, dwu- i trzypokojowych.
Wszystkie mieszkania wykończone są "pod klucz". Każde mieszkanie ma niepowtarzalny, indywidualny charakter. Powierzchnia budynku wynosi 660 mkw.
Koszt inwestycji 2 800 tys. zł.

Warto przypomnieć, że bolesławieckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego w ubiegłym roku przeprowadziło gruntowną modernizację "samotniaka" na ul.
Żwirki i Wigury. Budynek został wybudowany jeszcze w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku, przez wiele lat był w zarządzie szpitala wojewódzkiego, następnie został przekazany miastu. Po modernizacji powstało w nim 29 mieszkań. Właścicielem i administratorem budynku jest Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Bolesławcu.
(info: UM B-c)