Służba na granicy Państwa

Służba na granicy Państwa

Od wtorku 17 marca br. żołnierze 23 pułku artylerii rozpoczęli realizację zadań wsparcia Straży Granicznej na granicy polsko-niemieckiej i polsko-czeskiej.

Żołnierze wspólnie z funkcjonariuszami Policji Państwowej zabezpieczają przejścia graniczne w przygranicznych powiatach województwa dolnośląskiego przeciwdziałając przemieszczaniu się osób chcących ominąć kontrole graniczną i sanitarną. Do ich zadań należy prowadzenie działalności patrolowej, obserwacja oraz udział w pełnieniu służby na posterunkach.

W środę w rejonie działań prowadzonych przez żołnierzy 23 pułku artylerii przebywali Zastępca Dowódcy Operacyjnego RSZ gen. dyw. pil. Dariusz Malinowski oraz Zastępca Dowódcy 11 Dywizji Kawalerii Pancernej gen. bryg. dr Dariusz Parylak, którzy zapoznali się z sytuacją na punktach granicznych w Bogatyni, Kopaczowie, Porajowie i Krzewinie.

W czasie spotkania zastępca dowódcy 23. pa ppłk Marek Wasielewski i przedstawiciel Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu mjr SG Piotr Andrzejuk zapoznali z bieżącą sytuacją w rejonie oraz wspólnie podejmowanymi działaniami.
(info: mjr Remigiusz Kwieciński, mjr Kwieciński, st. szer. Bednarczyk/23PA)