Okradali pensjonaty

Okradali pensjonaty

Bolesławieccy policjanci zatrzymali kobietę i mężczyznę podejrzanych o okradanie okolicznych pensjonatów. Para przez pewien czas przebywała w obiektach hotelowych, po czym okradała ich właścicieli. Mundurowi odzyskali część skradzionego mienia m.in. złotą biżuterię oraz ozdobne naczynia. Zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu w wyniku działań operacyjnych ustalili i zatrzymali parę, która okradła właścicieli dwóch pensjonatów. Podejrzani to mieszkańcy Bolesławca. 18-latka i 28-letni mężczyzna działali wspólnie i w porozumieniu.

Najpierw oszukali właścicielkę pensjonatu działającego w Bolesławcu. Początkowo ustalili z nią, że w zamian za możliwość przebywania w jej obiekcie wykonywać będą dla niej prace. Następnie dokonali kradzieży różnych wartościowych przedmiotów będących na wyposażeniu pokoi i restauracji.

Kolejnymi ofiarami przestępczych działań zatrzymanej pary byli właściciele pensjonatu na terenie gminy Bolesławiec. Gospodarze wynajęli pokój podejrzanym, a ci wykorzystując ich nieobecność, włamali się do szafki z wartościowymi przedmiotami i ukradli m.in. złotą biżuterię.

Działania operacyjne bolesławieckich policjantów doprowadziły do zatrzymania sprawców w pokoju kolejnego pensjonatu. Podczas przeszukania wynajmowanego pomieszczenia funkcjonariusze odzyskali znaczna część skradzionego mienia. Mundurowi zabezpieczyli m.in. złotą biżuterię, kosmetyki i ozdobne naczynia.

Podejrzani usłyszeli trzy zarzuty dotyczące ich wspólnej przestępczej działalności: oszustwa, kradzieży i kradzieży z włamaniem. Za popełnione czyny sprawcom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Obecnie trwają dalsze czynności mające na celu odzyskanie pozostałych rzeczy skradzionych przez 18-latkę i jej 28-letniego kompana.
(info: asp. szt. A. Kublik – Rościszewska/KPP w Bolesławcu)