Dolnośląski Konkurs Fotograficzny rozstrzygnięty

Dolnośląski Konkurs Fotograficzny rozstrzygnięty

Już po raz 5 odbył się Dolnośląski Konkurs Fotografii Mobilnej Obok mnie”. 7 marca br. zostały wręczone nagrody najbardziej utalentowanym uczestnikom. I miejsce w kategorii 14 – 16 lat za fotografię „Szczęście” otrzymała Judyta Trościńska z Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych im. Jana Kochanowskiego w Bolesławcu, którą merytorycznie przygotował nauczyciel zawodu – Grzegorz Matoryn.

Celem konkursu było zaprezentowanie wizualnej wrażliwości dzieci i młodzieży na otaczającą je rzeczywistość.
W czasach cyfryzacji fotografii, dostępności i łatwości zapisu tego, co jest „obok”, dorośli mają możliwość obejrzenia świata z perspektywy bardzo młodego człowieka. Poznania jego sposobu widzenia, kadrowania obrazu, jego wrażliwości i tego, co dla niego jest najbardziej interesujące w najbliższym otoczeniu. Tematyka zdjęć była dowolna.

Organizatorem Konkursu Fotograficznego „Obok Mnie” było Stowarzyszenie Jeleniogórska Strefa Fotografii, Jeleniogórskie Centrum Kultury w Jeleniej Górze oraz Książnica Karkonoska w Jeleniej Górze. Podmiotem odpowiedzialnym za publikowanie materiałów informacyjnych w internecie i wsparcie merytoryczne przy wyborze zdjęć było Stowarzyszenie Jeleniogórska Strefa Fotografii.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
(info: Małgorzata Orzoł/ZSHiU w Bc)