Stanisław Pachnik - Mistrzem  Polski

Stanisław Pachnik - Mistrzem Polski

 

W niedzielę 31.03.2019 r. w okolicy Bochni odbyły się Mistrzostwa Polski w Długodystansowym Biegu na Orientację. Mieszkaniec małego Lubkowa (gmina Warta Bolesławiecka) -Stanisław Pachnik okazał się najlepszy w Polsce, wśród juniorów młodszych.

Na bardzo wymagającej trasie – dystans 10400 m ( w linii prostej), 420 m przewyższenia i 28 punktów kontrolnych wystartowało kilkudziesięciu zawodników, w kategorii juniora młodszego. Walka o trwała do samego końca. Czołówka biegu ukształtowała się dość szybko i było jasne iż rywalizacja o medale rozegra się miedzy czterema zawodnikami. Wśród nich znajdował się również nasz Staś. Na końcówce trwającego blisko 80 minut biegu trzeba było się wykazać sprytem taktycznym, dużą wytrzymałością i ogromną motywacją. Stasiu zaatakował kilkaset metrów przed metą i zameldował się na ostatnim punkcie kontrolnym jako pierwszy. Finisz już był tylko formalnością i można się było cieszyć ze zwycięstwa.

To pierwszy złoty medal Mistrzostw Polski Stasia ! W zeszłym roku w tej samej kategorii stanął na najniższym stopniu podium. Teraz rozpoczyna przygotowania do kolejnych startów. Już w połowie maja będzie następna okazja do powalczenia o tytuły, na dystansie średnim i w biegu nocnym .
(info: Dariusz Pachnik)