Sezon startowy  UKS „Orientpark.pl” zakończony

Sezon startowy UKS „Orientpark.pl” zakończony

W dniach 27-29.10.2023 Szczecin gościł najlepszych juniorów i młodzieżowców biegających na orientację. Były to ostatnie międzynarodowe zawody kalendarza International Orienteering Federation – Baltic Junior Cup – (Mistrzostwa Krajów Basenu Morza Bałtyckiego) w 2023 roku. W zawodach wzięły udział bardzo silne reprezentacje Litwy, Łotwy, Estonii, a także znakomici Finowie i Szwedzi, no i oczywiście nasza narodowa ekipa. Reprezentantem Polski na tych zawodach był m.in. Jędrzej Pachnik. Jędrek potwierdził swoją przynależność do europejskiej czołówki i w biegu indywidualnym uplasował się na piątej pozycji (najlepiej z polaków w tej kategorii), jednak cała czwórka przed Jędrkiem jest od niego starsza i już w przyszłym roku przechodzą do kategorii młodzieżowca. W tym dniu nasi reprezentanci w kategorii juniora młodszego zdobyli dwa medale. Stanisław Drapella – złoty i Antonina Słońska – brązowy.

Drugiego dnia tj niedziela – odbyły się sztafety w bardzo ciekawej formule. Zespół składał się z sześciu osób, trzech dziewcząt i trzech chłopców, po jednej osobie z kategorii (junior młodszy, junior i młodzieżowiec). Po bardzo emocjonującej walce pierwszy zespół Polski zdobył złoty medal, a na drugim i trzecim miejscu uplasowały się zespoły ze Szwecji, tuż za podium znaleźli się Litwini, którzy przez długi czas prowadzili.

Na ostatniej zmianie, w której biegli młodzieżowcy wybiegał Jędrek. Mimo iż ruszał na pierwszym miejscu ze znaczną przewagą, to wiedzieliśmy iż walka będzie toczyła się do samego końca. Szwedzi wystawili na ostatniej zmianie o trzy lata starszego Noela Brauna (aktualny wicemistrz świata). Przewaga topniała, ale Jędrek kontrolował przebieg biegu i zrobił to co do niego należało. Pierwsze miejsce stało się faktem !!! Ogromny sukces zawodników i kadry trenerskiej, a w dorobku Jędrka kolejny cenny „skalp”.
(info: Dariusz Pachnik/Orientpark)