Zawodnicy UKS „Orientpark.pl” Iwiny mocnym akcentem rozpoczęli  sezon

Zawodnicy UKS „Orientpark.pl” Iwiny mocnym akcentem rozpoczęli sezon

Co roku wczesną wiosną zawodnicy aspirujący do Kadry Narodowej Juniorów w Biegu na Orientację stawiają się w Łodzi, w celu zaliczenia testu biegowego. Bieg odbywa się w ramach „Łódzkich Biegów Górskich”. Juniorzy młodsi (15-16 lat) i juniorzy (17-18 lat), mają do przebiegnięcia leśną trasę o długości 6600 m i przewyższeniu 140 m. Juniorki i kobiety młodzieżowcy, mają do pokonania identyczną trasę. Panowie- młodzieżowcy (19-20 lat), trasę o długości 10550 m i przewyższeniu 280 m. Wszyscy którzy myślą o kwalifikacji do reprezentacji narodowej na Mistrzostwa Europy i Świata muszą ten test zaliczyć w określonych limitach czasowych.

Nasz klub pojechał skromną pięcioosobową grupą w składzie: Stanisław Pachnik (młodzieżowiec), Jędrzej Pachnik (junior), Maja Nikołajuk (juniorka młodsza), Oliwia Hetnar (młodziczka), Antoni Pachnik (młodzik). Swoją dominację biegową w swoich kategoriach potwierdzili bracia Pachnikowie. Stanisław wygrał swój bieg z ponad 3 minutową przewagą nad zawodnikiem Śląska Wrocław Mateuszem Kulą, a Jędrzej swoją kategorię z minutową przewagą również nad zawodnikiem Śląska Wrocław – Janem Majowskim. O ile wygrane Stasia i Jędrka nikogo nie zdziwiły, o tyle postawa pozostałych naszych zawodników była dla wielu ogromnym zaskoczeniem. Czternastoletnia Oliwia Hetnar rywalizowała z zawodniczkami nawet o dwa lata starszymi ! Zajęła drugie miejsce ustępując jedynie o 30 sekund Julii Biskupskiej w klubu WKS „Wawel” Kraków. Szóste miejsce zajęła o dwa lata starsza Maja Nikołajuk . Na koniec bezsporny hit ! Trzynastoletni Antek Pachnik w rywalizacji z chłopcami nawet o trzy lata starszymi spisał się znakomicie !!! Uzyskał czas 26:40 zajmując czwarte miejsce w kategorii do 16 lat !!! Wszyscy nasi zawodnicy uzyskali minimum dające możliwość kwalifikacji do reprezentacji Polski Juniorów na rok 2023 !!! Oczywiście teraz odbędą się kolejne biegi kwalifikacyjne już stricte na orientację i one ostatecznie wyłonią reprezentantów na imprezy mistrzowskie.

Ten ogromny postęp to oczywiście zasługa solidnie przepracowanej zimy przez zawodników. W tych przygotowaniach nie małe znaczenie miało przygotowanie ogólnorozwojowe i siłowe. Możliwe to było dzięki Damianowi Śliwińskiemu, który „przygarnął” naszych zawodników, a FIT STYLE ZONE stał się naszym drugim domem. Szczególne podziękowanie dla Pani Weroniki Abramowicz, za zaangażowanie i motywowanie do treningu i solidną pracę z naszymi talentami ! Dzięki Pani Weroniko ! Jesteśmy przekonani, ze to tylko początek sukcesów naszych zawodników w tym sezonie !!!

Już niedługo tzw. CEYOC (Mistrzostwa Europy Strefy Centralnej), które odbędą się w Bańskej Bystrzycy (Słowacja) w dniach 30.03-2.04.2023. Będą tam także nasi !

(info: Dariusz Pachnik)