Biegacze z Iwin w Igrzyskach biegów przełajowych

Biegacze z Iwin w Igrzyskach biegów przełajowych

Dwa tygodnie temu reprezentacja chłopców ZSP Iwiny w Finale Dolnośląskim Igrzysk Dzieci, w Sztafetach Przełajowych odniosła historyczne ( po raz pierwszy w dziejach szkoły) zwycięstwo i uzyskała prawo reprezentowania naszego województwa w finale ogólnopolskim.
Finał Ogólnopolski w Sztafetach Przełajowych zarówno Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealisty odbyły się 26 października 2022 w Tomaszowie Lubelskim. Przed chłopcami w składzie: Szymon Najdek, Kornel Suszka, Maksymilian Zaręba, Bartek Różycki, Sebastian Dzierżyk, Antoni Pachnik czekało bardzo ciężkie zadanie. W finale ogólnopolskim startowało 16 najlepszych zespołów z ponad kilku tysięcy reprezentacji szkolnych, które wzięły udział w zawodach szczebla najpierw powiatowego, a potem wojewódzkiego.


Chłopcy mimo ogromnej tremy walczyli z całych sił i uzyskali rewelacyjny wynik plasując się na ósmym miejscu w Polsce !!!
Dla szkoły do której uczęszcza nieco ponad 100 uczniów to wyczyn nie lada. W zawodach uczestniczyły m.in. Szkoły Mistrzostwa Sportowego, czy wręcz w barwach swoich szkół całe składy klubowe.
Dziękujemy za gorące kibicowanie podczas relacji on-line zorganizowanej przez gospodarza imprezy, a także, za liczne gratulacje i słowa wsparcia.

(info: Dariusz Pachnik/orientpark)