Jędrzej Pachnik po raz czwarty Mistrzem Polski

Dwa tygodnie temu w Mielcu Jędrek został Mistrzem Polski Juniorów Młodszych w Średniodystansowym Biegu na Orientację. Wcześniej złoto zdobył w sprincie (Oleśnica) i na dystansie klasycznym (Bojano k/Gdyni). Wczoraj w Szczecinie jako pierwszy zameldował się na najdłuższym dystansie na . tzw Ultralong’u ! Jędrek na pięć biegów rangi Mistrzostw Polski Juniorów w tym roku, w czterech (z wyjątkiem biegu nocnego) zdobył złoty medal !!! . Jest to wyczyn wyjątkowy zwłaszcza, że konkurencja w tej kategorii jest bardzo mocna.

Niewiele zabrakło starszemu z braci Pachników - Stanisławowi, żeby również stanąć na najwyższym stopniu podium. Niefortunny upadek na końcówce biegu spowodował, że doszło do walki "bark w bark" na finiszu. Po ponad 20 kilometrowych zmaganiach, zadecydował odczyt z fotokomórki… i złoty medal trafił do Mateusza Kuli z KOS BnO Szczecin. Stasiu musiał zadowolić się medalem srebrnym. Jest to jego dziewiętnasty medal Mistrzostw Polski Juniorów w karierze.

UKS „Orientpark.pl” Iwiny reprezentowała także na mistrzostwach Maja Nikołajuk. Uplasowała się na 11 pozycji w kategorii K16. Cieszy postęp, co dobrze rokuje na przyszły sezon.

W biegu towarzyszącym mistrzostwom wystartowały Martyna Nikołajuk i Oliwia Hetnar. Martyna bezapelacyjnie wygrała, a na drugim miejscu uplasowała się Oliwia Hetnar.

Bardzo cieszymy się z tych wyników, tym bardziej, że za niespełna dwa lata (2024 r) w Szczecinie i na terenie Puszczy Bukowej odbędą się Mistrzostwa Europy Juniorów .

(info: Dariusz Pachnik/Orientpark.pl, Marcina Szymkowiaka/FOTOPOLIGRAF.pl)