Dnia 10.09.2022 w Zgorzelcu odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (14-15 lat), w których rywalizowali zawodnicy z województwa dolnośląskiego i lubuskiego. Liczne grono sportowców z Bolesłavii uzyskało wiele wartościowych wyników, które ostatecznie pozwoliły naszemu klubowi zdobyć najwięcej punktów, zdobyć 12 medali i uplasować się na pierwszym miejscu rankingu klubów województw Dolnośląskiego i Lubuskiego.
A oto wyniki naszych podopiecznych:
1 miejsce w rzucie oszczepem - Piotr Tutak z nowym rekordem życiowym wynoszącym od teraz 48,85m
1 miejsce w rzucie młotem - Michał Bonk z nowym rekordem życiowym: 42,31m
1 miejsce w biegu na 1000m przez przeszkody - Marcelina Zawada, 3:26,63s
2 miejsce w pchnięciu kulą - Mateusz Kupczak, 12,44m
2 miejsce w rzucie młotem - Mateusz Kupczak, 39,98m
2 miejsce w biegu na 1000m przez przeszkody - Olimpia Pietraszewska, 3:27,06s
3 miejsce w pchnięciu kulą - Kinga Miżdal z nowym rekordem życiowym: 9,96m
3 miejsce w rzucie oszczepem - Julia Halewicz, 32,93m
3 miejsce w biegu na 300m - Stanisław Strzelecki, 36.96s
3 miejsce w skoku wzwyż Eliza Psiuch, 1,50m
3 miejsce w skoku wzwyż Kinga Miżdal, 1,50m
3 miejsce w biegu na 1000m przez przeszkody - Wiktoria Kilarska z nową życiówką: 3:33,72s
4 miejsce w pchnięciu kulą - Kinga Rajczakowska, 9,88m
4 miejsce w rzucie oszczepem - Jakub Foremny z nową życiówką 37,70m
4 miejsce w biegu na 80m ppł wywalczyła Vanessa Michaluk z czasem 12,17s
4 miejsce w wieloskoku - Vanessa Michaluk z nową życiówką: 10,62m
4 miejsce w biegu na 300m przez plotki - Emilia Burmas, 48,19s
5 miejsce w biegu na 2000m - Marcel Burdynowicz, 7:05,90s
5 miejsce w rzucie dyskiem - Diana Majewska z nowym rekordem życiowym wynoszącym od teraz 32,11m
5 miejsce w biegu na 1000m przez przeszkody zajął Bartosz Karpiak z nowym rekordem życiowym wynoszącym od teraz 3:13,61s
5 miejsce w rzucie młotem - Diana Majewska z nowym rekordem życiowym: 38,08m
6 miejsce w rzucie oszczepem - Kinga Rajczakowska, 27.02m
7 miejsce w biegu na 100m - Lena Burdzy, 13.93s
7 miejsce w rzucie młotem - Julia Halewicz, 34,69m
7 miejsce w rzucie młotem - Michał Psiuch z nowym rekordem życiowym: 27,71m
7 miejsce w wieloskoku - Eliza Psiuch także z życiówką: 9,69m
8 miejsce w skoku w dal - Oliwia Wasilewska, 4,53m
8 miejsce w pchnięciu kulą - Jakub Foremny, 9,78m
9 miejsce w pchnięciu kulą - Michał Psiuch,, 9,58m 10 miejsce w bigu na 300m - Lena Burdzy, 47,20s
9 miejsce w rzucie dyskiem - Michał Bonk, 31,20m
10 miejsce w rzucie młotem - Andrzej Nawara, 24,05m
11 miejsce w rzucie dyskiem - Piotr Tutak z nową życiówką: 30,40m
11 miejsce w rzucie młotem - Igor Michaluk z nową życiówką: 22,40m
12 miejsce w biegu na 300m przez plotki - Aleksandra Grabarz, 54,18s
12 miejsce w pchnięciu kulą - Wojciech Solawa, 9,00m
13 miejsce w pchnięciu kulą - Igor Michaluk z nowym rekordem życiowym: 8,94m
13 miejsce w rzucie oszczepem - Andrzej Nawara także z nowym rekordem życiowym: 29,20m
13 miejsce w biegu na 300m przez plotki - Maja Wójcik, 54,4s
13 miejsce w skoku w dal - Emilia Burmas, 4,06m
14 miejsce w rzucie młotem - Izabela Fraś z rekordem życiowym: 21,55m
15 miejsce w wieloskoku - Maciej Graczyk, 9,60m
16 miejsce w rzucie oszczepem - Maciej Graczyk, 26,30m
Wszystkie wyniki osób, które zajęły miejsca od 1 do 11 składają się na ostateczną sumę 48 punktów dla Boleslavii, co (jak wspominaliśmy na początku) pozwoliło nam wyprzedzić wszystkie kluby zarówno z Dolnego Śląska, jak i z województwa lubuskiego w ostatecznym rankingu punktowym.
Punktacja klubowa po 34 konkurencjach
Miej Klub Osobostarty Suma
1 MKS Bolesłavia Bolesławiec 34 48,0
2 MKS Osa Zgorzelec 29 39,0
3 LKS Górnik Wałbrzych 22 32,0
4 SSMKS Parasol Wrocław 20 27,0
4 MLKS Agros Żary 14 27,0
6 MKS Piast Głogów 19 26,0
7 ZLKL Zielona Góra 21 24,0
8 ALKS AJP Gorzów Wlkp. 17 23,0
9 WLKS Wrocław 16 22,0
10 AZS-AWF Gorzów 12 19,0
11 MKS MOS Wrocław 11 18,0
12 UKS Olimpijczyk 46 Wrocław 10 17,0
12 GKS Start Długołęka 10 17,0
14 ULKS Uczniak Szprotawa 9 15,0
15 WKS Oleśniczanka Oleśnica 8 13,0
15 KS AZS AWF Wrocław 9 13,0
17 MLKS Sokół Lubin 7 12,0
17 LKS Polkowice 10 12,0
19 LKS Lubusz Słubice 8 11,0
20 LLKS Osowa Sień 5 8,0
20 KL Ziemia Kłodzka 6 8,0
22 MLKS Echo Twardogóra 7 7,0
22 MKL 12 Jelenia Góra 7 7,0
24 ULKS Muflon Bielawa 5 6,0
25 WKS Śląsk Wrocław 3 5,0
26 MKS Szerszeń Bogatynia 3 4,0
27 KL Lumel Zielona Góra 3 3,0
27 Adam Draczyński Running Team 2 3,0
29 SL GKS Olsza Olszyna 2 2,0
29 MKS Piast Lwówek Śląski 1 2,0
31 MKST Astra Nowa Sól 1 1,0
31 KB Piast Międzyrzecz 1 1,0
Wszystkim młodzikom serdecznie gratulujemy wyników i nowych życiówek!!!