„Polsko-Czeski Festiwal Biegu na Orientację”

„Polsko-Czeski Festiwal Biegu na Orientację”

 

W dniach 3-4 września 2022 UKS „Orientpark.pl” Iwiny wspólnie z klubami czeskimi z Frydlantu i Novego Boru, zorganizował jedne z największych zawodów w Polsce biegu na orientację. Miejscem rozegrania imprezy był Świeradów Zdrój oraz Nove Mesto pod Smrkem. Imprezę wsparło (również finansowo) Miasto Świeradów Zdrój, a głównym sponsorem była firma CX-80 z Kalisza.

W piękny pierwszy powakacyjny weekend, ponad 700 osób rywalizujących w 40 kategoriach wzięło udział w tej jak sądzimy bardzo dobrze zorganizowanej imprezie. Festiwal składał się z 3 etapów. Pierwsze dwa odbyły się w sobotę w Świeradowie, a ostatni trzeci etap w okolicy Novego Mesta pod Smrkem (Czechy). Wymagający i atrakcyjny teren ściągnął nadspodziewanie dużą liczbę „orientalistów” zarówno z Polski jak i z Czech.

Znając poziom organizacyjny przygotowywanych przez nasz klub imprez, Polski Związek Orientacji Sportowej powierzył nam eliminacje do Kadry Polski, na finał Pucharu Świata, który odbędzie się na początku października w Szwajcarii. Tak więc oprócz liczebności zawodników, zawody cechowały się wysokim poziomem sportowym. Mimo iż nasz klub jest niewielki i zlokalizowany na wsi, to w tym roku udało się zorganizować dwie z trzech największych imprez w biegu na orientację w Polsce !!! W sumie było to sześć biegów w których wystartowało ponad 3500 osób !!! Zasługa to niewielkiego kilkuosobowego zespołu, który już od lat organizuje zawody w tej dyscyplinie sportu z ogromnym powodzeniem.

Szkolimy także młodzież. Nasi zawodnicy rywalizują z powodzeniem na arenie ogólnopolskiej. W tym roku, w różnych kategoriach wiekowych zdobyliśmy już 10 medali rangi Mistrzostw Polski (także jeden Mistrzostw Czech) . a to jeszcze nie koniec rywalizacji !!! Dwóch naszych zawodników reprezentowało Polskę na Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata Juniorów Dodatkowo nasi stawali na podium i wygrywali najważniejsze zawody z centralnego terminarza zawodów m.in. Klubowych Mistrzostw Polski, Sudety CUP(największe zawody w Polsce w 2022 roku), Grand Prix Pomorza i in.

Poniżej zamieszczamy linki do zdjęć z zawodów autorstwa Bartka Nikołajuka oraz do wyników zawodów.

Zdjęcia:

Wyniki oraz tzw livelox (czyli mapy z przebiegami wybranych zawodników):

 

Jeżeli ktoś chce rozpocząć przygodę z orientacją sportową zapraszamy do kontaktu z naszym klubem !!! Informacje znajdziecie na naszej stronie internetowej www.orientpark.pl

(info: Dariusz Pachnik)