Letni Bieg między Mostami

Letni Bieg między Mostami

Dnia 25 czerwca br. na obiekcie Wiadukt Plaza przy ulicy Wróblewskiego w Bolesławcu odbył się Letni Bieg Między Mostami w którym uczestnicy biegli reprezentując różne kategorie wiekowe tj.: krasnal (dzieci do lat 7), kategoria I (dzieci 8-9 lat), kategoria II (dzieci 10-12 lat), kategoria III (dzieci 13-15 lat), open kobiet i mężczyzn ( młodzież i dorośli powyżej 16 lat) oraz grupa Nordic Walking (bez podziału na wiek). Letni Bieg Między Mostami jest kolejną edycją cyklu biegów pn.“Cztery Pory Roku – biegaj z MOSiR”.

Biegi podczas letniego biegu odbywały się na różnych dystansach tj. 250m, 400m, 800m, 1200 m oraz bieg główny 4321 m (Bobrowa Ścieżka Biegowa).

Bieg główny uroczyście otworzyła pani Renata Szewczyk – I Zastępca Prezydenta Miasta Bolesławiec.

W biegu krasnala w kategorii dziewcząt najlepszy wynik uzyskała Maja Markowska natomiast wśród chłopców Paweł Matuszek oraz Mikołaj Wyspiański. W kategorii I wśród dziewczynek najlepiej spisała się Amelia Biniecka natomiast wśród chłopców Jan Romanowski. W kategorii II wśród dziewcząt najlepszy wynik uzyskała Alicja Różyło natomiast wśród chłopców Kacper Mozoła. W kategorii III wśród dziewcząt najszybciej na mecie pojawiła się Olimpia Pietraszewska natomiast wśród chłopców Dawid Barański. W kategorii Open Kobiet i Mężczyzn najlepsze czasy uzyskali: Kaja Iwan oraz Rajmund Ignaczak. W grupie Nordic Walking w biegu udział wzięły: Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Na każdego startującego w imprezie po zakończonej rywalizacji „czekała” woda wraz ze słodką nagrodą oraz bardzo smaczna grochówka.

Każdy z uczestników za udział w letnim biegu otrzymał/a pamiątkowy medal a po zakończonych biegach odbyło się losowanie nagród rzeczowych, które uroczyście wręczała Pani Renata Szewczyk.

Bieg miał głównie na celu popularyzację i upowszechnianie biegów jako najprostszej formy aktywności ruchowej ,integrację środowisk sportowych oraz promocję Miasta Bolesławiec ponieważ bieganie jest przyjemne, zdrowe i łatwo dostępne.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich sponsorów oraz współorganizatorów (Klub Biegacza Bolesławiec) za pomoc w przeprowadzeniu biegu. Już teraz zapraszamy na kolejną edycję biegu między mostami w Bolesławcu, którą będzie Jesienny Bieg Między Mostami.