Bracia Pachnikowie ponownie z medalami Mistrzostw Polski.

W miniony weekend odbyły się w Oleśnicy Mistrzostwa Polski w Sprinterskim Biegu na Orientację. Zawody obejmowały zarówno seniorów, juniorów oraz kategorie masters. Organizatorem zawodów był WKS „Śląsk” Wrocław oraz Polski Związek Orientacji Sportowej. W tych zawodach startowało naszych dwoje juniorów w biegu indywidualnym oraz nasi seniorzy i weterani. W sobotę odbył się bieg indywidualny, który był niezwykle emocjonujący. Faworyci nie zawiedli. W kategorii juniora młodszego. Do ostatnich metrów walkę o złoty medal stoczyli Jędrzej Pachnik (UKS „Orientpark.pl” Iwiny) oraz Bartłomiej Maciejewski (BKS „Wataha” Warszawa”). Nie była to co prawda walka „bark w bark” ponieważ start odbywał się w sposób interwałowy, ale obserwacja tzw międzyczasów pokazywała na bardzo wyrównany pojedynek. Jędrek i Bartek są przyjaciółmi, ale na zawodach jest między nimi stała i zawzięta rywalizacja. Wyniki prowadzone on-line pokazywały iż na mecie uzyskali identyczny czas 13 minut i 38 sekund . Jednak w wynikach oficjalnych jednak to Bartek został wskazany jako zwycięzca o 0,3 sek przed Jędrkiem !!! Trochę żal, bo było tak blisko, zwłaszcza w kontekście zabiegnięcia drogi Jędrkowi na finiszu przez doganianego przez niego innego rywala z kategorii. Przyzwoicie wypadła nasza juniorka młodsza Maja Nikołajuk, która wywalczyła 20 miejsce.

Drugi z braci Pachników – Stanisław, startujący w kategorii M20, również należał do ścisłego grona faworytów. Głównym rywalem od lat jest Stanisław Kurzyp (WKS „Śląsk” Wrocław). Tym razem nasz Stasiu nie dał szans koledze z Kadry Polski i z przewagą 29 sekund właśnie nad Wrocławianinem i już grubo ponad minutową przewagą nad trzecim Mateuszem Kulą (KOS BnO Szczecin), wywalczył swój kolejny tytuł Mistrza Polski. Cała trójka plus czwarty Jan Sztranek (Azymut Pabianice) będzie reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Świata Młodzieżowców, które odbędą się już za cztery tygodnie w Portugalii.

W kategorii damskiej elity swój pierwszy po kontuzji start zaliczyła Małgorzata Pachnik, która zajęła 11 miejsce, a Wojciech Pachnik 20. Na 28 miejscu uplasował się Mateusz Madej.

To jednak nie koniec naszych dokonań na tych zawodach. W kategorii MASTERS K40 –Aneta Bańska-Bodziona wywalczyła srebrny medal, Dariusz Pachnik w M50 brązowy.

W niedzielę odbyły się sztafety sprinterskie( również w Oleśnicy). Nasz klub wystawił trzy sztafety tj jedną w juniorach młodszych w składzie: Jędrzej Pachnik i zaledwie 13 letnia, ale bardzo utalentowana Oliwia Hetnar. W elicie sztafeta w składzie cztero osobowym: Angelika Haniszewska, Małgorzata Pachnik, Wojciech Pachnik i Mateusz Madej. W sztafecie masters S105: Aneta Bańska-Bodziona, Bartosz Nikołajuk i Dariusz Pachnik. W sztafecie startował również Stanisław Pachnik, ale Stasiu reprezentuje już od jakiegoś czasu barwy klubu UKS „Orientuś” Łódź. Trenerzy klubowi wystawili Stasia w pierwszym składzie elity. Debiut okazał się znakomity i wraz z przyjaciółmi z klubu wywalczyli srebrny medal. To dwudziesty medal Stasia rangi Mistrzostw Polski, ale pierwszy w kategorii elity!!! Co do naszych osiągnięć klubowych to najlepiej wypadli Oliwia i Jędrek. Formuła ścigania się w tej kategorii juniorskej jest dość wymagająca, ponieważ sztafeta składa się z dwojga zawodników, którzy dwukrotnie ( naprzemiennie) pokonują trasę ok. 1,6-1,9 km dziewczęta i ok. 2,2-2,5 km chłopcy. Oliwia zaliczyła swój absolutny debiut w takiej imprezie i bardzo ambitnie walczyła z koleżankami o trzy lata starszymi !!! Była najmłodsza w całej stawce zawodniczek. Debiut bardzo udany, bo zespół w stawce 28 zespołów uplasował się na wysokiej szóstej pozycji !

Nasi „eliciarze” na 12 miejscu, a weterani na 10.

Zawody zorganizowane bardzo sprawnie, teren zawodów bardzo ciekawy, a trasy fachowo przygotowane.

(info: Dariusz Pachnik/UKS Orientpark)