Mistrzostwa Powiatu dziewcząt w koszykówce

20 stycznia bieżącego roku w hali sportowej I LO odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadpodstawowych Dziewcząt w Koszykówce. W rywalizacji trzech szkół najlepsze okazały się zawodniczki gospodyń, które pokonały swoje koleżanki z II LO 17 : 9 oraz reprezentację ZSE 37 : 8 . Warto nadmienić, że połowa mistrzowskiej drużyny to także zwyciężczynie turnieju o Mistrzostwo Powiatu w koszykówce 3 x 3, jak również zdobywczynie czwartego miejsca w Finale Strefy Jeleniogórskiej. Drugie miejsce w zawodach zdobyły uczennice II LO, które w decydującym spotkaniu wygrały z drużyną ZSE 23 : 13 . Awans do turnieju Półfinałowego Strefy Jeleniogórskiej, który ma odbyć się w Zgorzelcu pomiędzy 15 a 18 lutego uzyskały zwyciężczynie turnieju.
Na zdjęciu poniżej mistrzowski zespół I LO w górnym rzędzie od lewej: Karolina Guzowska , Karolina Miszkurka , Aleksandra Skoczyńska , Julita Jośko , Aleksandra Klimek oraz opiekun drużyny Marcin Sobczyszyn . W dolnym rzędzie od lewej: Katarzyna Zawrotniak , Alicja Bober, Karolina Amolin i Karolina Bober.

(info: Powiat Bolesławiecki)