Spacerek z Orientparkiem

Spacerek z Orientparkiem

Tradycyjnie w drugą sobotę stycznia organizujemy spore przedsięwzięcie sportowo-rekreacyjne z działaniem charytatywnym w tle. Tak, tak SPACEREK... tym razem z grupowym beneficjentem. W tym roku jako UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY ORIENTPARK.PL Iwiny, chcielibyśmy uzbierać trochę „kasy” na dofinansowanie obozu sportowego, który zamierzamy zorganizować w ferie lub w wakacje 2022 roku. Uczestnikami obozu byłyby nasze dzieci, które posiadają zainteresowania sportowe i chciałyby w ten sposób spędzić cząstkę wolnego czasu. W tym roku bieg nosi nazwę „Spacerek z Orientparkiem” i jak zwykle jest częścią Biegowego Grand Prix Zagłębia Miedziowego organizowanego przez MLKS „Sokół” Lubin. Organizację biegu w Iwinach tradycyjnie wspiera Gminne Centrum Kultury w Warcie Bolesławieckiej oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Iwinach.
Impreza odbędzie się w sobotę 8 stycznia 2022 roku – start o 11:00. Centrum zawodów będzie szkoła w Iwinach. Dzieci biorą udział po wcześniejszym zapisaniu w biegu na 1 km (urodzeni w 2011 roku i młodsi) i na 2 km (urodzeni w latach 2007-2010). Starsza młodzież oraz dorośli będą mieli do wyboru dwa dystanse 2 km i 5,7 km.
Po biegu zapraszamy na pyszny bigos przygotowany na miejscu w szkole przez nasze Panie kucharki. Niestety ze względu na panująca pandemię, centrum zawodów będzie zlokalizowane na boisku szkolnym. Będą tam przygotowane namioty, stoły i ławki do siedzenia. Po lekkim odpoczynku i pożywieniu się bigosem zapraszamy na dekorację. Wszystkie dzieci otrzymają pamiątkowe medale, a najlepsza trójka wkroczy na podium. Podobnie z dorosłymi w biegu głównym.
Zapisy na bieg główny oraz dla dzieci w godz. 9:00-10:30. Biegi dzieci i bieg na 2 km zarówno młodzieży jak i dorosłych zgłoszenia będą przyjmowane koło wejścia głównego, od frontu szkoły. Opłata startowa dla tego biegu to 15 zł i te pieniążki zasilą konto naszego klubu z przeznaczeniem na organizację obozu sportowego dla naszych dzieci. Jeżeli ktoś chce zmierzyć się z dystansem 5,7 km, to biuro zawodów będzie w łączniku sali gimnastycznej (wejście tak jak na wybory tj. z boku sali). Opłata startowa to 30 zł.

(info: Dariusz Pachnik/OrientPark)