Polsko - Amerykańska rywalizacja sportowa

Polsko - Amerykańska rywalizacja sportowa

12 lipca br. żołnierze 23 pułku artylerii wzięli udział w „Dniu Sportu” zorganizowanym przez stacjonujących w Bolesławcu żołnierzy 91 batalionu inżynieryjnego.
Wspólna rywalizacja w konkurencjach sportowych, turniejach i zawodach strzeleckich oraz w innych dyscyplinach służących sprawdzeniu umiejętności i zacieśnieniu wzajemnych relacji między sojuszniczymi siłami zbrojnymi są cyklicznymi przedsięwzięciami organizowanymi przez polskich i amerykańskich żołnierzy pełniących służbę w garnizonie bolesławieckim.

Po przeprowadzonej w ubiegłym miesiącu rywalizacji na strzelnicy, w poniedziałkowy poranek polscy i amerykańscy żołnierze wzięli wspólnie udział w sztafetach biegowych.

„Jestem przekonany, że dzisiejsze sportowe zmagania między żołnierzami 23 pułku artylerii i 91 batalionu inżynieryjnego stacjonującego w Bolesławcu będą kolejną okazją by lepiej się poznać. Rywalizujcie i walczcie, ale pamiętajcie że nie wynik się dziś liczy tylko dobrze spędzony wspólnie czas, służący nawiązywaniu dobrych relacji we wzajemnych kontaktach” – mówił podczas inauguracji dowódca pułku płk Marek Wasielewski. Po podsumowaniu dotychczasowej współpracy przez dowódcę 91. BEB ppłk Patricka Sullivana, dowódcy wymienili się pamiątkowymi ryngrafami.

Następnie reprezentacje polskich i amerykańskich żołnierzy rywalizowały w sztafetach na dystansie 4 x 400 metrów oraz 10 x 400 metrów. Na zakończenie żołnierze rozegrali wspólny mecz w piłkę nożną. Zaciekłej rywalizacji zawodników towarzyszył doping żołnierzy obydwu krajów, a dobra zabawa w duchu „fair play” po raz kolejny pozwoliła na zacieśnienie wzajemnych relacji poza służbą.
(info: mjr Remigiusz Kwieciński/23PA)