Bieg patrolowy dla artylerzystów

W dniach 31.05 – 02.06.2021 r. na bazie obiektów szkoleniowych 4pplot w Lesznie odbyły się Mistrzostwa Dowództwa Generalnego RSZ grupy 1 – 11. DKPanc w biegu patrolowym. Drugi rok z rzędu Indywidulanym Mistrzem 11. Dywizji Kawalerii Pancernej w biegu patrolowym został sierż. Kamil MAKOŚ.
Nasi żołnierze zdominowali w tym roku rywalizację w biegu patrolowym zajmując I miejsce w klasyfikacji końcowej Mistrzostw oraz I miejsce w biegu zespołowym. Nasza reprezentacja wystąpiła w składzie: sierż. Kamil MAKOŚ, st. szer. Krzysztof BONDROW, szer. Szymon HALCZAK oraz szer. Łukasz KLATKA. Po pierwszym dniu rywalizacji, podczas którego rozegrano biegi indywidualne nasza drużyna traciła 9 punktów do broniącej tytułu reprezentacji 10BKPanc ze Świętoszowa. Następnego dnia został przeprowadzony bieg drużynowy, w którym nasza reprezentacja rozpoczęła bieg z reprezentacją ze Świętoszowa. Po pokonaniu Ośrodka Sprawności Fizycznej oraz dystansu 2 km obie drużyny równo wbiegły na strzelnice i o końcowej klasyfikacji zdecydowało strzelanie z pistoletu wojskowego. Z tym zadaniem lepiej poradzili sobie nasi artylerzyści pokonując ostatecznie 4 punktami pancerniaków ze Świętoszowa. Jest to pierwsze zwycięstwo w tej trudnej i wymagającej konkurencji dla 23 Pułku Artylerii. Dotychczas najlepszym osiągnięciem było zajęcie III miejsca.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA MISTRZOSTW DG RSZ gr. I – 11DKPanc W BIEGU PATROLOWYM:

1. 23 PUŁK ARTYLERII BOLESŁAWIEC

2. 10 BRYGADA KAWALERII PANCERNEJ ŚWIĘTOSZÓW

3. 17 BRYGADA ZMECHANIZOWANA MIĘDZYRZECZ

W tych samych dniach zostały przeprowadzone Mistrzostwa Dowództwa Generalnego RSZ grupy 1 – 11. DKPanc w pokonywaniu Ośrodka Sprawność Fizycznej, na których bardzo dobrze spisał się st. szer. Mateusz DUBIENIECKI, który rywalizację indywidualną zakończył na III miejscu.

Reprezentacja Pułku w składzie st. szer. Mateusz DUBIENIECKI, st. szer. Radosław PAWLUSIŃSKI, szer. Michał SZRAMOWIAT, kpr. Dawid GÓRSKI, szer. Filip ZAGÓRSKI, szer. Patryk PULIT, szer. Dariusz MALAROWSKI zajęła III miejsce w klasyfikacji zespołowej. Ponadto Nasi reprezentanci na drugim miejscu ukończyli bieg zespołowy. W poprzednim roku Reprezentacja Pułku zajęła IV miejsce przegrywając miejsce na podium z żołnierzami z 6 Brygady Powietrzno-Desantowej z Krakowa. Tym razem III miejsce zostało zdobyte z przewagą 65 punktów nad spadochroniarzami.