Noworoczny Turniej Piłki Siatkowej w Gminie Bolesławiec

W niedzielę 13 stycznia 2019 r. w salach sportowych w Kruszynie i Bożejowicach rozegrano Noworoczny Turniej Piłki Siatkowej 2019. W zawodach uczestniczyło osiem drużyn, które podzielono na dwie grupy.

W grupie, która rywalizowała w Kruszynie najlepszą drużyną okazała się ekipa UR-pal Zryw Stary Łom. Drugie miejsce premiujące awansem do dalszej części zawodów zajęli zawodnicy Salman Team. Poza turniejem znalazła się trzecia drużyna BTS Masters oraz czwarta Sudecka Palestra. W Bożejowicach na pierwszym miejscu po fazie grupowej bez straty seta rywalizację zakończyła drużyna Old Stars Lubań. Drugie miejsce przypadło zawodnikom Bart-Music. Na dalszych miejscach swoją przygodę z turniejem zakończyli siatkarze Mirko/Jawy oraz KM-Team.

Po krótkiej przerwie rozegrano mecze fazy finałowej turnieju. W spotkaniu, którego stawką było trzecie miejsce po obu stronach siatki stanęły drużyny, które po fazie grupowej zajęły drugie lokaty. Podobnie jak w roku ubiegłym trzecie miejsce wywalczyli zawodnicy Salman Team, którzy pewnie pokonali swoich rywali z Bart-Music. W wielkim finale spotkali się zwycięzcy grup. Po bardzo zaciętym, trzysetowym pojedynku siatkarze UR-pal Zrywu Stary Łom pokonali lubański zespół Old Stars zdobywając tym samym tytuł mistrzowski.

Na zakończenie turnieju Zastępca Wójta Gminy Bolesławiec Roman Jaworski wręczył najlepszym zespołom pamiątkowe puchary oraz nagrody.

(info: GOKiS)